WIOSNA !
Teraz jest Pn lip 15, 2019 11:18 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 07, 2009 9:46 pm 

Osobny telefon jest doskonałym rozwiązaniem i nie jest to nie wiadomo jaki koszt. Na karte można nawet co 3 miesiace zasilać konto bo przecież tylko odbieram jak dzwoni klientka.

Tytuł:
PostNapisane: N lut 08, 2009 8:08 am 

Drugi telefon jest swego rodzaju rozwiązaniem ale to nie rozwiąże problemu z klientkami preferującymi wysyłanie sms-ów co irytuje każda z Nas... Również tego nie rozumiem bo skoro ma pieniążki na paznokcie to 1 zł nie ma na telefon? Ja kiedyś pozwalałam sobie wchodzić na głowę ale to były początki mojej pracy i miałam całe mnóstwo problemów z klientkami. Wiadomo jak to jest , chce się zdobyć każdą klientkę i wówczas dostosowujemy się do klientki a nie ona do Nas więc zdarzało mi się nawet pracować w niedziele. Ale w momencie gdy zdobyłam już na tyle dużą ilość klientek , że potrzebowałam też troszkę czasu dla siebie i rodziny musiałam wyraźnie zaznaczyć granicę co im wolno a czego nie !!! Dlatego też z czystym sumieniem zrobiłam swego czasu ostrą selekcję wśród klientek i przestałam przyjmować te które notorycznie działały mi na nerwy, spóźniały się bardzo, miały wiecznie jakiś fochy że im za drogo itp. Doszłam do wniosku , że wolę zarobić kilka stówek w miesiącu mniej a się nie denerwować bo życie jest za krótkie a ja za bardzo kocham swoją pracę... Telefon ma taką cudowną funkcję WYCISZ i po godzinie 21h już telefonów nie odbieram , na sms-y w ogóle nie odpisuję więc jeśli komuś bardzo zależy to w końcu i tak zadzwoni a jak nie zależy to żegnam bo takiej się raz odpisze a potem to się już nigdy nie skończy. A jak Pani dzwoni i mi mówi , że pisała do mnie a ja jej nie odpisałam to grzecznie mówię , że mam na swoim blogu zamieszczoną informację pisaną wielkimi literami , że nie odpisuję na sms-y , a jak to nie dociera to mówię , że mam telefon na kartę i akurat jak na złość karta mi się skończyła bo przez takie pisanie sms-ów Panie narażają mnie na nie potrzebne koszta a nie raz już tak było , że Pani miała 100 pytań do a w końcu i tak nie przyszła :diabel: Tak samo ukróciłam umawianie się i nie przychodzenie !!! Nie raz i nie dwa zdarzyło się , że się któraś umówiła 2-3 tygodnie wcześniej ja czekałam a ona nie przyszła i nawet nie miała zamiaru mnie o tym uprzedzić... Dlatego teraz każdej z nowych Pań oznajmiam , że proszę o potwierdzenie dzień wcześniej do godziny 10h , jeśli Pani nie potwierdzi rozumiem, że to jest nie aktualne i ja umawiam w to miejsce inną klientkę , żeby potem nie było nie porozumiem !!! Od ponad roku stosuję tę metodę i to działa :)

Tytuł:
PostNapisane: N lut 08, 2009 10:05 am 

medea masz racje, powinnam w koncu zrobic z tym porzadek, bo takie klientki to za niedlugo wejda na glowe!! I przez takie osoby, to czasem sie odechciewa naszej kochanej pracy :kwiatek: pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: N lut 08, 2009 12:03 pm 

Trzeba dziewczyny zaznaczyć swoje zasady ... Musimy szanować siebie, swoją pracę i swój czas... Ja wiem , że pieniążki na ulicy nie leżą i wiecznie toczy się walkę o klienta bo konkurencja jest duża ale uwierzcie w siebie !!! Te które są zadowolone dostosują się a te które mają z tym opory niech idą gdzie indziej... Nie powinno Nam być ich żal bo na ich miejsce w końcu przyjdą nowe " normalne " klientki :)

Tytuł:
PostNapisane: N lut 08, 2009 12:30 pm 

Ja pracuje w salonie dziee sa 3 fryzjerki,poprzednia dziewczyna ktora robila paznokcie -robila im je za darmo. I tak ja sie dalam wkopac-to jest moj pierwszy salon-na szczescie w poniedzialek ide zlozyc rezygnacje bo dziewczyny powyzyly dzierzawe z 600zl na 900zl ,majac umowe podpisana ze mna na 600zl. i tak robilam im te paznokcie potrafilam czasami siedziec z jedna z nich po 5 godzin,malo tego dziewczyna ma bardzo krotkie kciuki-byly lamane srednio raz w tygodniu. Wyobrazcie to sobie.. Szlak mnie terafial. druga wiecznie mowila,ze da mi pianiadze pozniej bo nie ma (jedna z nich kasowam 50zl-) .Szok,dobrze ,ze od nastepnego miesiaca mnie tam juz nie bedzie!! ide na zwolnienie 3,04,2009 rodze synka :) pozdrawiam :kwiatek:

Tytuł:
PostNapisane: N lut 08, 2009 6:25 pm 

2lata temu jechałam na wakacje bagatela całe 4 dni z rodziną 3 miesiące wcześniej klientki już informowałam, a kilka i tak udając że nie pamiętają zadzwoniło, jedna z wielkimi pretensjami jak to tak ale ona chce, no i co powiedziałam jej że chyba nie oczekuje,że skrócę i tak krótki urlop i przyjadę :brednie:
Albo byłam chora 39 stopni dreszcze głowy z nad poduszki nie mogłam podnieść klientki musiałam poprzestawiać,ale 1 nie twardo bo ona ma randkę czy coś i co ja teraz dla niej zrobię,powieddziałam że jasne wstanę wsiądę w samochód gorączką może się po drodze nie zabiję i księżnej pazury zrobię no obłęd

albo inna sytuacja dzwoni kobieta i mówi że potrzebuje paznokcie na jutro (a terminy są dwutygodniowe) mówię,że wszystko zajęte,a ona na to ja mogę nawet o północy, więc jej powieddziałam prosze pani ja muszę być w domu o określonej porze bo mam dziecko, po drugie jak pani wie jestem w 7 miesiącu z kolejnym i pocałym dniu mam dość a pani wyskakuje z taką niedorzecznością, i się obraziła i dobrze

Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 09, 2009 9:23 am 

trzeba było powiedzieć że nie ma sprawy 60zł starczy na 7 paznokci :)
jak bedzie miała na resztę to dorobisz do końca :)

Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 09, 2009 11:31 am 

tez lubie swoja prace, na szczescie upierdliwe klientki juz sie ze mna pozegnaly zostala mi jedna ale juz sie resocjalizuje:) Jezeli o mnie chodzi smsy sa dla mnie wygodne, bo pracuje w salonie i sie ucze a w domku mam swoje inne klientki wiec spokojnie wieczorkiem biore kajet i zapisuje i tylko odsylam wiadomosci kto i kiedy ma sie pojawic Konczy sie na max 2 smsach Ale jestem w troche innej syt niz wiekszosc z Was
opis przypadku :)
w przeddzien sylwestra (same doskonale wiecie co sie dzieje) przyszla do mnie pani ktora byla u u mnie 2 tyg wczesniej Przyznala ze jest ciezka baba ale nie spodziewalam sie ze az tak Byla wlascicielka salonu wiec bylo co minute a czemu robisz tak, a u mnie dziewczyny robily inaczej (np moczyly raczki- robily pelen manicure przez zrobieniem pazurkow) ALE kazdy ma inna metoda i abarot od poczatku a czemu tak a nie inaczej... oczywiscie na koniec sama sobie wypilowala pazurki ech szkoda gadac No i jest 30.12 i slysze godzille w wejsciu ze ona sie rozbiera bo jej sie 3 zlamaly tydz temu a teraz ma wyjazd wiec ja grzecznie ze mam klientke itd a ona ze jej sie polamaly i awantura ona nie zejdzie Nerwy mnie poniosly tak ze zeszyt z zapisami lecial 5 metrow za stolikiem Szefowa nawet slowa nie powiedzila tylko podeszla i powiedziala z ma sie zawinac i ze bylo trzeba zadzwonic jak sie polamaly

Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 09, 2009 4:04 pm 

Szok, ale ja sie nie dziwie, bo u mnie wiekszosc klientek jak przychodzi na uzupelnienie i nie ma jakiegos pazurka, to mowi, ze sie zlamal 3 dni po zalozeniu :brednie: Pewnie maja nadzieje, ze mniej policze...
Jezeli chodzi o smsy to najgorsze sa malolaty przysylajace dziesiatki smsow: 1. Czy robi pani paznokcie? 2. A gdzie? 3. A za ile? 4. A ile beda mi sie trzymaly? (...) A na koncu i tak sie nie umawiaja :dno: Dlatego staram sie juz w ogole nie odpisywac na smsy.

Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 09, 2009 6:52 pm 

tak smsy się bardzo czesto sie zdarzają. :brednie: ja odpisuje : zapraszam do gabinetu ( adres) gdzie udzielimy wszystkich informacji. zapraszam ...

i to działa

Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 09, 2009 7:48 pm 

NO,WIDZĘ KOCHANIEŃKIE,ŻE SPODOBAŁ SIĘ WAM TEMAT,KTÓRY ZARZUCIŁAM.

JESZCZE JEDNA Z MOICH HISTORYJEK: :dziewczynka:

-PEWNA PANI ZROBIŁA SOBIE U MNIE PAZNOKIETKI.SPÓŹNIŁA SIĘ NA PIERWSZĄ WIZYTĘ,OK NIC NIE POWIEDZIAŁAM,BO WSZYSTKIM SIĘ MOŻE ZDARZYĆ...NASTĘPNYM RAZEM RÓWNIEŻ PRZYSZŁA SPÓŹNIONA.ZWRÓCIŁAM UWAGĘ,ZE NIE JEST SAMA I MAM NAPIĘTY GRAFIK I JEŻELI TAK BĘDZIE PO RAZ KOLEJNY,JUŻ JEJ NIE PRZYJMĘ...Z POKORĄ TO PRZYJĘŁA,ALE WYOBRAŹCIE SOBIE,ŻE NASTĘPNYM RAZEM TEŻ PRZYSZŁA DUŻO PÓŹNIEJ NIŻ NA UMÓWIONĄ GODZINĘ,WPADŁA NIBY ZMĘCZONA DO SALONU I ZDZIWIONA NA MNIE KRZYCZY,ŻE JAK MOGŁAM NA NIĄ NIE POCZEKAĆ?ZAGOTOWAŁAM SIĘ!!!(JAKIEŚ 15 MIN ZANIM MIAŁA PRZYJŚĆ,BYŁAM W SKLEPIE PO COŚ DO ZJEDZENIA I WIDZIAŁAM JĄ PRZEZ WITRYNĘ,JAK SPOKOJNIE SPIJA KAWKĘ Z KOLEŻANKĄ...)ZACZĘŁA TŁUMACZYĆ SIĘ KORKAMI I ,ZE W PRACY MUSIAŁA DŁUŻEJ ZOSTAĆ... :am: :am: WYSŁUCHAŁAM JEJ TŁUMACZEŃ I...POWIEDZIAŁAM,ŻE WIDZIAŁAM KIEDY SIEDZIAŁA Z KOLEŻANKA NA KAWIE...NIE WIECIE JAKA SIĘ CZERWONA ZROBIŁA.ODWRÓCIŁA SIĘ NA PIĘCIE I POSZŁA.
NA DRUGI DZIEŃ ZADZWONIŁA,PRZEPROSIŁA...OD TAMTEJ PORY PRZYCHODZI PUNKTUALNIE :brawo:

Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 09, 2009 7:52 pm 

Ale jaja za przeproszeniem....Trza jej było walnąc ,ze za 60 pln zrobisz jej 8 paznokci i gitara.

Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 09, 2009 8:47 pm 

Ja też znam te wymówki klientek. Kiedyś jedna wysłała mi smsa o 7:00 rano że jest koło mnie i że już czeka na mnie! Albo umawiają się i nie przychodzą bez powiadomienia jak by żydziły na smsa 20 gr. Śmiechu warte, czasami aż mnie nosi żeby im naszczekać!!! :diabel:

Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 09, 2009 10:50 pm 

a mnie dziś rano gwiazda 15min przed wizytą a na 9 była jako 1 napisała że dziś nie może i zadzwoni, do licha mam 30km do pracy zawsze mówię żeby powiadamiały wcześniej, to sobie poprzestawiam a tak bez sensu pojechałami kwitłam w salonie 2 godziny, potem dzwoniła za karę nie odebrałam,tak mi poniedziałek spaprała

Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 10, 2009 9:37 am 

Co poniektóre mają to w nosie i myślą że są "księżniczkami" a my to tylko ich służące ...

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1