WIOSNA !
Teraz jest N cze 17, 2018 10:58 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn kwi 20, 2009 12:29 pm 

Hej dziewczyny. Czy któraś z was pracuje na żelach soak off? Jak je prawidłowo wykonac od a do z? Potrzebny jest bonder. Przyznam sie, że pracuje na żelach IBD, ale o soak off nie mam pojęcia.

PostNapisane: So maja 30, 2009 5:36 pm 

Dziewczyny równiez prosze o odp, tez mam problemy z zelem do naturalków. I jeszcze jedno pytanie, nie bede zakładac nowego tematu, mianowicie chodzi o bonder ibd, czy ta "woda" po 3 minutowym utwardzaniu jest naruralna, bo troche i zel z niej slizga:/ :?

PostNapisane: So maja 30, 2009 8:08 pm 

kotek bonder po aplikacji ale przedwłożeniem dłoni pod lampę się przeciera wacikiem, choć jeśli zapomnisz też się nic nie stanie

PostNapisane: So maja 30, 2009 8:24 pm 

Aaa, ja go daje bardzo mało zeby skórek nie zalał bo spływa skubaniec a o waciku to nic nie wiedziałam. Bardzo Ci dziekuje Beatko :kwiatek: A tak w ogóle to witam Was dziewczyny goraca bo nowa tutaj jestem, moja przygoda z pazurkami zaczeła sie kilka miesiecy temu(od listopada 2008) i raczkuje przy Was:) :dzidzia:

PostNapisane: N maja 31, 2009 1:00 am 

Czy ktoś może odpowiedziec na pytanie z tematu o żele soak off z IBD,tez jestem ciekawa ,bo mi leżą.Czy pod nie tez bonder,czy primer wystarczy?

PostNapisane: N maja 31, 2009 1:42 pm 

Pod zel do naturalnej płytki nie daję bondera, wystarcza primer, wszystko dobrze się trzyma i nic nigdy się z nim nie działo

PostNapisane: N maja 31, 2009 3:21 pm 

Dzieki :-)
Ja robiłam naturalki narazie z SPN-u ,trzymaly sie świetnie ale tam jest tylko clear a z IBD mam tez bialy perłowy i jakis złotawy perłowy .Czy ktos je próbował? Trochę sie boję ,bo perełka powinna byc równomiernie ciągnięta w jednym kierunku a tu chyba lepej niteczkami lekką krzywą zrobic? Tylko czy wtedy ta perelka nie wyjdzie tak brzydko naciapana?
Tak mam ,ze jak czegos nie jestem pewna ,to lezy jak te żele juz od roku :-(

PostNapisane: N maja 31, 2009 9:44 pm 

Mam złotą perłę i przyznam że jest super, ale na panokciu jest tak jak piszesz, nie jest nigdy rozłożona tak jakby się chciało, ale i tak zawsze się podoba moim klientkom :D

PostNapisane: Cz cze 11, 2009 4:19 pm 

Kochane perłowe żele to kolorówka, a nie budujące. Najlepiej pokryć je clearem i wtedy lekko wybudować krzywą łuku paznokcia. Jeśli chodzi o bonder to daje się go bardzo oszczędnie, nadmiar odsączając i koniecznie na cała płytkę. Jego zadaniem jest zwiększenie przyczepności żelu i zapobieganie liftowaniu przecież. Jeśli się dostanie zbyt bliski skórek nic nie szkodzi - od tego jest też właśnie wacik. Najlepsza jest gąbeczka, bo nie zostawia kłaczków. I jeszcze inna sprawa - bonder nie wymaga utwardzania przez 3 minuty! Poczytajcie na opakowaniach - utwardzać 1 minutę! Jeśli chodzi o soak off - mam ten ibd, ale mi osobiście nie "podchodzi".

PostNapisane: Cz cze 11, 2009 5:49 pm 

Marii oczywiście że perłowe to kolorówka i ja nimi pracuję własnie tak jak piszesz :D mimo wszystko nigdy drobinki w nich nie są równomiernie rozłożone, ale to nie jest tak istotne, jak to że trzeba bardzo delikatnie prowadzić pędzelek :usmiech:

PostNapisane: Cz cze 11, 2009 6:05 pm 

No tak to już jest Veronka czasami z tymi perłowymi żelami niestety :w_mur:

PostNapisane: N cze 14, 2009 11:28 am 

od kiedy to bonder przeciera się wacikiem!? skąd ten pomysł, producent nie podaje tego, nawet na zagranicznych forach itp nie spotkałam się z takim pomysłem!

nosiłam troche soak offy, na stopach nic się nie dzieje, już prawie 2 miesiac, tylko wiadomo, odrosty, ale na dłoniach tragedia- pękają, odpryskują od wolnego brzegu paznokcia.

Ponadto spróbowałam je zdjąć tym płynem soak off remover, nawet po zmatowieniu nie ruszyło go. Bzdura, że można ściągnąć go patyczkiem, u mnie i tak skończyło się na frezarce.

Powiedzcie jak to jest: dlaczego niektóre z was piszą, że normalny żel trzyma się na naturalnych a innym odpryskuje? Pomijamy kwestię wprawy itd?

PostNapisane: N cze 14, 2009 4:43 pm 

Madlen, kwestię bondera napewno wyjaśni ci Eleo, ponieważ ona wie najlepiej co i jak - pracuje na IBD, a każda marka ma swoją technikę pracy, jeśli chodzi o soak off, to że nie jest trwały na twojej płytce, to wcale nie znaczy, że na innych też nie będzie, dużo tu zależy od niej, a każda z nas ma inną, dlaczego w takim przypadku nie zastosujesz tradycyjnych żeli, ja tylko i wyłącznie pracuję tradycyjnymi na naturalnych paznokciach, dobre zakończenie wolnego brzegu to podstawa.

PostNapisane: N cze 14, 2009 10:34 pm 

Ja również bonder przed włożeniem do lampy przecierałam wacikiem, przeczytałam tak kiedyś na naszym forum własnie. :kwiatek: I zawsze było wszystko ok, chociaż jak zapomniałam to tez było dobrze.

PostNapisane: Pn cze 15, 2009 7:31 pm 

Ja ,kiedy nie mialam jeszcze kursu ,testowalam normalne IBD i lałam tone bondera ,utwardzalam i super sie trzymal.
Natomiast soak off próbowałam rozpuscic w tym orginalnym plynie do ściągania i sie nie dało :-( Tez w koncu chwycilam frezarkę ,bo po godzinie juz mnie palce piekly a ten skurczybyk ani drgnął. :buuu:

Madlen,nie nabłyszczyłas ich przypadkiem? Wtedy własnie pękają a co do odpryskiwania, to okreslenie "otulanie wolnego brzegu" dla mnie było kompletnie niezrozumiale,dopiero Daria na kursie pokazala mi jak to sie robi. Założyła formę i polozyła żel milimetr dalej niz naturałek a nie "otuliła" wolny brzeg.To tylko wprowadza jakies niejesności w umysły.... :brednie:
Zrobilam tak mamci naturalki (spnkowym do naturalek),uzywając form i trzymały sie bez zarzutu dopóki nie zrosły.Skracała je sama i nic nie odpryskiwalo.

Eleo,moze rzeczywiście oświec nas co robimy nie tak,bo żele naprawdę fajne ale jak widac sprawiaja problemy i nikt tak naprawde nie wie do konca "czym sie je je" :?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1