WIOSNA !
Teraz jest Wt sie 14, 2018 7:31 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt kwi 23, 2010 9:03 am 

Dziewczyny tak sie zastanawiam jak wy robicie odnowe klientce która przychodzi po miesiącu na zrobienie pazurków??Np. jezeli klientka robi sobie długie paznokcie w kolorze czerni, zatapiamy jakies hologramy i na koniec dodajemy kwiatki akrylowe i po miesiącu przychodzi i prosi o french!!tutaj to trzeba wszystko ściagnac bo po takiej czarnej stylizacji nie da sie zrobic ładnego frencha...???klientki moje nie chca robic wszystkiego od nowa tylko chca miec swojego paznokcie pod spodem.Przy bardzo dlugich paznokciach zmiana stylizacji a konkretnie piłowanie tego wszystkiego mnie przeraza ... :mdleje: zajmuje mi to bardzo duzo czasu.. niektóre klientki jak przychodza to prosza o nowe paznokcie czyli wszystko sciagam i robie od podstaw ale jest masa klietnek które chcą mieć swojego paznokcia pod spodem:(
Powiedzcie dziewczyny jak wy sobie z tym radzicie???mało sie o tym mówi i czyta o tym i mysle czasami jak inne stylistki to robia???? :flaga: a może ja jestem zacofana i nie wiem jakie są trendy :smutny:

PostNapisane: Pt kwi 23, 2010 12:02 pm 

praktyka czyni mistrza...

...wlasnie dlatego stylizacja paznokci kosztuje u mnie 100zł a nie 30...bo sie trzeba narobic...

PostNapisane: Pt kwi 23, 2010 1:18 pm 

Na tym polega odnowa że ściągamy żel aż do pierwszej warstwy...odnowa tym właśnie różni się od uzupełnienia i powinna analogicznie więcej kosztować:) u mnie w mieście dziewczyny robią paznokcie za 60zł, a odnowę za 35 zł....sama widzisz, że to ciężka praca i, że 35 zł to małe wynagrodzenie. Najszybciej zdjąć masę żelową frezarką i wtedy czas pracy się skraca jak również Ty się tak bardzo nie napracujesz jak przy pilniku:) Pozdrawiam

PostNapisane: Pt kwi 23, 2010 4:41 pm 

troche źle zadalam pytanie z tą odnową bo fakt narzuciłam juz odpowiedz hihi no tak odnowa to jak sciagamy do pierwszej warstwy. Ja chciałam zapytac co robicie jak wraca do was klientka np. z kolorowym wzorkiem i chce frencha to robicie odnowe (czyli piłowanie do pierwszej warstwy) czy robicie po prostu paznokcie od nowa?????klientki generalnie nie łapią czym różni sie korekta od nadlania czy odnowy..ona chce teraz np. french. No chyba że klientka jasno powie chce to i tamto.Kiedy podejmujecie decyzje że robimy odnowe albo sciagamy i robimy wszystko od nowa??
A jak liczycie zrobienie odnowy a sciagniecie wszystkiego i zrobienie paznokci od nowa???
U mnie generalnie jak klientka robi zawsze frencha np.z kwiatkiem akrylowym to cena odnowy (czyli kłade nowy biały, róż i przeźroczysty) jest niższa od ceny zrobienia paznokci od podstaw.
Natomiast jak klientka robi co miesiąc cos zawsze innego- kolorowe zdobnictwo (cieniowane tła, zatapianie ozdób, motywy akrylowe itd) to generalnie odnowa ja kosztuje tyle samo co zrobienie paznokci od nowa.ale w sumie jak ściagam jej paznokcie i robie nowe przedłużanie to powinnam chyba wziąć wiecej (za sciagniecie i generalnie za przedłużenie paznokci)??.

Niewiem czy ja to dobrze licze :niepewny: ????????

Napiszcie jak to wy robicie bo ja czasami mam metlik...czyli kiedy robicie odnowe a kiedy sciagacie i robicie od podstaw i jak sobie liczycie:)

ale zagmatwalam ach...

PostNapisane: Pt kwi 23, 2010 7:42 pm 

Generalnie to się zastanawiam dlaczego dla Ciebie jest tak dużym problemem - zciągnięcie "starej"masy? Powinno być to dla nas rutyną.
( wiele moich koleżanek, pracujących w gabinetach kosmetycznych zanim zostały "dopuszczone" do stylizacji paznokci , przyszykowywały paznokcie do odnowy , właśnie poprzez piłowanie starej masy.)
Przerabiam miesięcznie ok 150 klientek i chyba tylko 2 proszą o paznokcie całkiem nowe. A około 5 pań prosi o nowe tylko wtedy ,kiedy masa wyprowadzona na szablonie całkowicie zrosła a ich naturalne paznokcie zwijają się w rulonik co powoduje odchodzenie naturalnego paznokcia od masy przy wolnym brzegu i wchodzi im tam brud. Nie oszukujmy się , większość salonowych klientek chce paznokcie tanie i funkcjonalne -czyli szybką odnowę.
Odnowa , czyli spiłowanie masy wraz ze zdobieniem i pozostawienie szkieletu ,zajmuje mi o wiele mniej czasu niż ściągnięcie tego co było i przedłużenie wszystkiego od początku. I nie ważne czy frezatką czy pilnikiem 80tką. Róznica to naprawdę tylko 3-5 minut ,tylko ręka bardziej zmęczona. A całe ściąganie starego materiału wraz ze zdobieniem ,zajmuje mi około 20 -25 min.

Oczywiście jeśli Klientka prosi o nowe przedłużenie , to liczę ją jak za nowe i doliczam dyszkę za ściągnięcie starych . Za odnowę płaci ok 20-30zł mniej.

I taka mała rada :)
Jeśli na "gołym" naturalnym paznokciu utwardzisz na dzień dobry warstwę jakiegoś cleara bez niczego , a dopiero potem przystąpisz do zdobienia i budowania , to po miesiącu , przy odnowie nie będziesz miała problemu z tym ze brokat lub jakieś elementy wtapiane wkomponują się w naturalną płytkę i nie zmasakrujesz jej przy piłowaniu .Jeśli będziesz to robiła za każdym razem , to napewnio nie będzie dla Ciebie problemem zrobienie białego fręcza po czarnym zdobieniu ;)

POzdrawiam

PostNapisane: Pt kwi 23, 2010 7:53 pm 

Fulwia napisał(a):
Generalnie to się zastanawiam dlaczego dla Ciebie jest tak dużym problemem - zciągnięcie "starej"masy? Powinno być to dla nas rutyną.
( wiele moich koleżanek, pracujących w gabinetach kosmetycznych zanim zostały "dopuszczone" do stylizacji paznokci , przyszykowywały paznokcie do odnowy , właśnie poprzez piłowanie starej masy.)
Przerabiam miesięcznie ok 150 klientek i chyba tylko 2 proszą o paznokcie całkiem nowe. A około 5 pań prosi o nowe tylko wtedy ,kiedy masa wyprowadzona na szablonie całkowicie zrosła a ich naturalne paznokcie zwijają się w rulonik co powoduje odchodzenie naturalnego paznokcia od masy przy wolnym brzegu i wchodzi im tam brud. Nie oszukujmy się , większość salonowych klientek chce paznokcie tanie i funkcjonalne -czyli szybką odnowę.
Odnowa , czyli spiłowanie masy wraz ze zdobieniem i pozostawienie szkieletu ,zajmuje mi o wiele mniej czasu niż ściągnięcie tego co było i przedłużenie wszystkiego od początku. I nie ważne czy frezatką czy pilnikiem 80tką. Róznica to naprawdę tylko 3-5 minut ,tylko ręka bardziej zmęczona. A całe ściąganie starego materiału wraz ze zdobieniem ,zajmuje mi około 20 -25 min.

Oczywiście jeśli Klientka prosi o nowe przedłużenie , to liczę ją jak za nowe i doliczam dyszkę za ściągnięcie starych . Za odnowę płaci ok 20-30zł mniej.

I taka mała rada :)
Jeśli na "gołym" naturalnym paznokciu utwardzisz na dzień dobry warstwę jakiegoś cleara bez niczego , a dopiero potem przystąpisz do zdobienia i budowania , to po miesiącu , przy odnowie nie będziesz miała problemu z tym ze brokat lub jakieś elementy wtapiane wkomponują się w naturalną płytkę i nie zmasakrujesz jej przy piłowaniu .Jeśli będziesz to robiła za każdym razem , to napewnio nie będzie dla Ciebie problemem zrobienie białego fręcza po czarnym zdobieniu ;)

POzdrawiam

Nic dodać nic ując:) pozdrawiam:)

PostNapisane: Pt kwi 23, 2010 8:12 pm 

majtkistringi
:kwiatek:

PostNapisane: Pt kwi 23, 2010 8:25 pm 

Dzieki za odpowiedźi:)no kochana to ty masz niezła wprawę jak masz tyle klientek miesięcznie:)mnie sciągnięcie starej masy ze zdobnictem zajmuje nieco wiecej :( bo ok. 40 minut....ale bede dobrej mysli ;)faktycznie trening czyni mistrza:)
pozdrawiam!!!

PostNapisane: N kwi 25, 2010 8:15 pm 

Przy odnowie dokładnie oglądam paznokieć czy wszystko dobrze się trzyma, czy żel z jakiejś strony nie odchodzi. Jeśli nie trzyma się dobrze to wtedy spiłowuję do zera i nakładam od nowa. :wink:

PostNapisane: Pn kwi 26, 2010 3:37 pm 

Fiona,co dokladnie znaczy u Ciebie spilowywanie,,do zera'' :niepewny:

PostNapisane: Pn kwi 26, 2010 6:03 pm 

julka wydaje mi się, że do naturalka

PostNapisane: Wt cze 08, 2010 9:46 pm 

tak jest do pierwszej warstwy cleara, jak się tak przygotuje pazurka wiesz że nowo nałożone zdobieniebędzie się trzymać rewelacyjnie,
ja pracuje w małej miejscowości oprócz mnie jest jeszcze jeden salon który oferuje pazurki, dziewczyna technicznie pracuje super ale nie zdziera starych prawie do zera tylko trochę i nalewa nowe warstwy ile ja się namęczyłam zeby pozbyć się u pewnej klientki masy grubości bez mała 4 do 5 mm aż mi oczy z orbit wyszły gdy to zobaczyłam

PostNapisane: Wt cze 08, 2010 9:57 pm 

ja to nie rozumiem takich bab, po jakiego grzyba potrzebne im te nauralne paznokcie pod spodem? Przecież to wyglada nieestetycznie.. a tak czy siak maja naniesiony materiał na paznokcie i nie widac ze to naturalne paznokcie..

Musisz od samego początku ustalić zasady. Tak żeby było Tobie wygodnie,
Jezeli czujesz sie na siłach by zjeżdżać mase do paznokcia i wyjdzie Ci to korzystniej niz sciągniecie i założene nowych to ok. ale w momencie kiedy klienka sie decyduje na pernamentnego czarego frencha musisz ja poinformować, że zmiana tej stylizacji bedzie możliwa przy zmianie całego paznokcia. Niech płaci więcej jeżeli jej się znudzi- cen swój czas i swoje produkty..

http://annabohdanowicz.moonfruit.com/
Zapraszam szkolenia z nail art'u

PostNapisane: Śr cze 09, 2010 8:43 am 

No wlasnie ten odrost jest ohydny!!wiem ze mozna frezarka go podpiłowac i zrobic nawet jakies zdobienie (mówie o długich paznokciach). Mam klientki które robią naprawdę długie paznokcie i co 4 tyg zupełnie inne kolory..jakos nie wyobrażam sobie długich paznokci a pod spodem odrost :ble:
Jak klientka robi krótkie to spoko nawet nie jest tak źle ale przy bardzo długich to odpada!!bynajmniej dla mnie!!
W sumie te klientki co robia naprawde długie i kolorowe paznokcie same mówią ze chca ,,mieć świeże,, i proszą o ściągnięcie i położenie nowych (cena nie gra roli).No cóż skoro tak sobię życzą tak robie:)
Bo w sumie te wszystkie piękne stylizacje paznokci np.sztyletów i całej reszty zresztą w gazetkach to raczej nie są robione na odrostach tylko od nowa:)

PostNapisane: Śr cze 09, 2010 7:52 pm 

polecam prace z frezarka-moja panie zauwazyły ,ze szybciej nam idzie odnowa przy pracy frezarka

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1