WIOSNA !
Teraz jest N sie 19, 2018 7:15 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: N lut 07, 2010 5:51 pm 

Czesc dziewczyny, pare spraw:
Jestem po kilku szkoleniach przedluzania metoda zelowa. Ale od jakiegos czasu zaczelam "bawic sie" akrylem. Wiecie, eksperymentuje sobie, cwicze kwiatuszki akrylowe, wtapianie ozdob itd itp.
Zauwazylam jednak, ze niektore z ozdob po kontakcie z liquidem zaczynaja tracic kolor (barwnik z nich splywa) i myslalam, zeby szkielet robic akrylowy, a jak mam cos do zatopienia to nalozyc na niego zel. Powiedzcie prosze jak naklada sie zel na akryl? Ja akryl opilowuje, przemywam cleanerem. Czy mam nalozyc primer? albo bonder? Zeby zel sie dobrze trzymal, nie zapowietrzal i nie odchodzil?
I jeszcze jedna sprawa.
Czy ktoras z Was majac praktyke w zelu i akrylu preferuje jednak zel? Bo ja odkad zaczelam przygode z akrylem nabralam niecheci do zelu. Akryl mnie zafascynowal, ale potrzebuje jakichs dobrych slow o zelu, zeby jednak z niego calkiem nie zrezygnowac ;)) Z gory dzieki :usmiech:

PostNapisane: Pn lut 08, 2010 1:45 pm 

TZW metoda Combo :kwiatek: zel nakladasz na zmatowiony akryl badz na ozdobiona powierzchnie ale np nie przykryta akrylem tylko taka nierowna w ktora cos wtopilas ale nie nalozylas akrylu tylko zalewasz zelem:))jest piekne wykonczenie i ozdoby slicznie widac:)) :kwiatek: :kwiatek: ja tak najczesciej pracowalam :usmiech: :usmiech:

PostNapisane: Pn lut 08, 2010 6:40 pm 

ja też stosuje metodę combo prawie w 99%, podstawę robię akrylową opracowuję szkielet odtłuszczam nakładam rzadki żel jednofazowy, który powoduje dobre połączenie z akrylem na to ozdoby i zalewam gęstym budującym. Podstawa akrylowa daje większą wytrzymałość paznokci , a jednocześnie akrylem prościej się modeluje kształt, a dokładnie tunel i szerokość paznokci ale również robię paznokcie całe żelowe, więc tak jak napisała Bucia dobrze jest umieć kilka metod to daje więcej klientek

PostNapisane: Pn lut 08, 2010 7:15 pm 

:krag:

PostNapisane: Cz kwi 01, 2010 3:47 pm 

Witam! Mam pytanie czy kwiatki akrylowe należy nabłyszczać? Ja do nabłyszczania używam Glazen' Go NSI. Niestety po nabłyszczeniu kwiatki nie wyglądają tak efektownie.

PostNapisane: Pt kwi 02, 2010 8:02 pm 

Ja nigdy nie maluje niczym po kwiatkach akrylowych.Na koniec stylizacji wcieram oliwke pielegnacyjna i gotowe .... ;)

PostNapisane: N kwi 04, 2010 6:46 pm 

Czyli po nabłyszczeniu pazurka robie kwiatki akrylowe..? A czy podczas użytkowania kwiatką się nic nie dzieje? Nie wiem nie niszczą się..?

PostNapisane: Pn kwi 05, 2010 5:26 pm 

Ja tylko białe kwiatki pokrywam lekko bezbarwnym lakierem, bo się strasznie brudzą ;/ A ogólnie to nie bo nie widać kancików bo je zalewasz dlatego lipnie wyglądają. Ja np. mam problem z wtapianymi kwiatkami, większość wychodzi jak placki po zalaniu akrylem;/ zastanawiałam się czy w żelu będzie tak samo? Ogólnie to ja mam zamiar pobawić się żelem, a dokładniej combo, bo mam dość nieefektownych ozdób i polerowania akrylu, więc przy okazji zakupu glossa myślałam nad taką zabawą :) Czyli mam rozumieć, że akrylowy szkielet spokojnie przetrzeć cleanerem i wtedy "maziać" żelem?

:)

PostNapisane: Cz kwi 08, 2010 8:17 am 

Też czesto robiłam paznokcie metodą combo i raz piłowałam akryl a raz nie i zawsze było bobrze. Mimo tego preferuję żel i teraz tylko na nim robie. Kwiatków też nie nabłyszczam, bo ładniej wyglądają.

PostNapisane: So kwi 10, 2010 6:39 am 

Wenaa napisał(a):
Ja tylko białe kwiatki pokrywam lekko bezbarwnym lakierem, bo się strasznie brudzą ;/ A ogólnie to nie bo nie widać kancików bo je zalewasz dlatego lipnie wyglądają. Ja np. mam problem z wtapianymi kwiatkami, większość wychodzi jak placki po zalaniu akrylem;/ zastanawiałam się czy w żelu będzie tak samo? Ogólnie to ja mam zamiar pobawić się żelem, a dokładniej combo, bo mam dość nieefektownych ozdób i polerowania akrylu, więc przy okazji zakupu glossa myślałam nad taką zabawą :) Czyli mam rozumieć, że akrylowy szkielet spokojnie przetrzeć cleanerem i wtedy "maziać" żelem?

spokojnie mozesz tak zrobic :kwiatek:

gg 43221402
http://www.4yournails.pl.tl

PostNapisane: So kwi 10, 2010 9:26 am 

Dzięki :kwiatek:

:)

PostNapisane: So kwi 17, 2010 3:35 pm 

Kolezanki czyli np.robie szkielecik z akrylu,to pozniej mam przemyc clenerem ja robie na NSI i od samych skorek przejechac?nie bedzie sie zapowietrzalo?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1