WIOSNA !
Teraz jest Wt paź 23, 2018 2:05 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt sty 27, 2012 12:03 pm 

Dziewczyny, nie od dziś wiadomo, że higiena w naszym zawodzie to podstawa, więc jak widzę i słyszę co się czasem wyprawia w innych gabinetach to aż ciary mnie przechodzą :w_mur: :bicz: Wam na pewno klientki tez nie raz opowiadały o przeróżnych sytuacjach jakie spotkały je u konkurencji typu:

"Pani pilnik spadł na podłogę i Pani go podniosła, o kolano otrzepała a potem dalej sruuu... piłowanko. Po pracy do kubeczka i dla następnej klientki"
albo
"Siadłam przy biureczku zaraz po poprzedniej klientce i Pani stylistka nawet z grubsza go niczym nie przetarła"
lub
"a co to takie zimne, miętowe na stopy? Dezynfekcja mówi Pani? I grzyby zabija? Hmmm.. a w tamtym salonie to było tylko moczenie nóg i nic takiego wcześniej nie robiono"
no i standardowe
" a czym mi Pani tu nogi pryska? bo tamta Pani to niczym nie pryskała tylko od razu nakładała wosk?"

Jak ja to słyszę to mam wysypkę nerwową normalnie :nerwus: . Jestem maniakiem higienicznym i będę do bólu propagować używanie tego typu środków

Obrazek

http://sklep.kargetta.com/dezynfekcja-c-9.html

A jak to jest u Was?

Eleo :kwiatek:

II Vice Mistrzyni Polski Nail Art 2006
SNS International Super Star Instructor
Hand&Nail Harmony Master Educator
Właścicielka i Główny Szkoleniowiec Szkoły Stylizacji i Wizerunku Kargetta Academy

PostNapisane: Pt sty 27, 2012 12:46 pm 
moderator

Widzę Ewa, że poruszyłaś bardzo ważny aspekt naszej pracy. :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo:
Miałam kiedyś przyjemność poznać bardzo fajną stylistkę. Robiła magiczne paznokcie. Była bardzo utalentowana. Jeszcze kilka lat temu kiedy panowała moda na bardzo ozdobione paznokcie, robiła mnóstwo kompletów. Niestety bardzo chciała zarobić jak najwięcej i wydać jak najmniej :( Bez płynu do dezynfekcji, wymiany pilników i wielu innych rzeczy nie trzeba było długo czekać na grzybicę. Zaraziła jedną klientkę ale wszystko ucichło. Zaraziła drugą, sprawa skończyła się zgłoszeniem do sanepidu. Zaraziła trzecią i niestety w tak małym mieście nie trzeba było długo czekać na rozpowszechnienie tej informacji. Potraciła większość klientek i niestety zamknęła salon. Robiła naprawdę super paznokcie. Jej zdobienia nawet kiedyś ukazały się w Akademii Paznokcia. Niestety nie wczytała się chyba zbyt mocno w nasze artykuły dotyczące bezpieczeństwa w salonie. :smutny:

PostNapisane: Pt sty 27, 2012 1:06 pm 

Dokładnie.
Powiem Ci Beciu, że choć środki te może nie należą do tanich nigdy by mi do głowy nie przyszło oszczędzać właśnie na dezynfekcji. Przykład, który podałaś jest może i skrajny ale niestety prawdziwy :smutny: .
Bo w życiu często jest tak, że wielu osobom z branży wydaje się, że skoro do tej pory im się udawało nikogo nie zarazić to dalej im się uda i wszystko będzie cacy. A to za przeproszeniem gó.no prawda.
Najgorsze są zresztą moim zdaniem osoby, które stosują półśrodki :w_mur: . Oszukują same siebie i uspokajają sobie swoje sumienie jednym marnym płynikiem do spryskiwania rączek, gdy tymczasem dezynfekcja to temat bardzo szeroki i tu nie wystarczy jeden preparat.
No a już akcje ze spryskiwaniem cążek Skinseptem na przykład, to dla mnie dno, pięć metrów mułu i wodorosty :ble: . Narzędzie, którego użycie powoduje przerwanie ciągłości tkanki traktować jak nienaruszoną powierzchnie skóry to totalna ignorancja i nieznajomość podstaw higieny :w_mur: :buuu:

Nie wiem czy Ty to pamiętasz ale mój pierwszy artykuł do Akademii Paznokcia tyczył się właśnie dezynfekcji i higieny w gabinecie, bo jak już pisałam to maja mania i na tym punkcie mam prawdziwego hopla.
Dlatego tez ciekawi mnie jak forumki podchodzą do tego w swoich gabinetach.

Kochane piszcie jak to u Was wygląda. Przecież nawet jeśli do tej pory robiłyście coś nie tak to właśnie ten wątek jest po to aby podpytać i coś zmienić :kwiatek: . Ja prowadzę salon już ponad 8 lat i mam to wszystko w małym palcu łącznie z wymaganiami sanepidu

Właścicielka i Główny Szkoleniowiec Szkoły Stylizacji i Wizerunku Kargetta Academy

PostNapisane: So sty 28, 2012 10:47 am 

Często ,gęsto jak odmawiam wykonania zabiegu bo najwyraźniej coś się dzieje z płytką na stopach to panie mówią że to nic groźnego bo nie boli .Kiedyś odmówiłam wykonania pedicure jednej klientce właśnie ze względu na stan paznokci ,przyszła na drugi dzień na makijaż ze zrobionymi stopami i skwitowała to tym że ja jej łachy robić nie będę ,bo jej inna kosmetyczka powiedziała, że to nie grzybica i zrobiła stopy .Pozostało mi tylko pogratulować tamtej kosmetyczce tak dużej wiedzy i tego że na oko potrafi stwierdzić coś do czego nawet dermatolog potrzebuje próbki i badania .
Niestety często bywa też tak, że my przestrzegamy higieny a klienta odbiera to jako zamach na swoją osobę .

PostNapisane: So sty 28, 2012 11:20 am 

Kamila znam ten ból i mogę sobie doskonale wyobrazić jak się poczułaś :w_mur: :ble: Ale cóż, są ludzie i taborety i my tego nie zmienimy, więc...
Choć z drugiej strony miałam i takie przypadki, ze kobiety były wdzięczne za zasygnalizowanie problemu bo po wizycie u lekarza okazało się, że jednak potrzebne jest leczenie i w związku z szybką reakcją stosunkowo niedługo nastąpiła poprawa :brawo: :brawo: :kwiatek:

Dla mnie osobiście ważne jest, że mogę spać spokojnie bo wiem, że w moim salonie na dezynfekcji się nie oszczędza i że nie ma w nim miejsca na półśrodki. I cały czas głośno o tym mówimy w pracy uświadamiając klientki jak powinien wyglądać higieniczny zabieg stylizacji paznokci, pedicure, manicure depilacja, zabiegi na twarz itp. Mówimy o zagrożeniach i o tym jak łatwo ich uniknąć przestrzegając podstaw higieny :kwiatek: .
Dzięki temu świadomość klientek się zwiększa i takie pseudo saloniki z pozorną dezynfekcją maja potem ciężko bo klientki stają się dociekliwsze, zadają więcej pytań i nie dadzą sobie zamydlić oczu byle czym a w konsekwencji odchodzą.

PostNapisane: So sty 28, 2012 12:29 pm 

eleonora to ja bym Cie prosiła o to żebyś pomogła mi jeśli oczywiście będziesz miała ochotę;)

potrzebuje super środka do czyszczenia blatu, pochłaniacza,lampy uv i na biurko :)

Pilniki mam jednorazowe, cążek nie używam;)
a kostki do polerowania?i polerki? moczyć w wanience czy jednorazowe?

co z frezami do skórek, mam te różowe kamienne (czy jest potrzeba je sterylizować czy wystarczy zrobić dezynfekcje poprzez zanurzenie w wanience?)

co ze szczoteczką do odpylania?

pęsetki do regulacji to już wiem że tylko sterylizacja:) samo zanurzenie nic nie da;)

a czy jest taki silny środek który zrobi sterylizacje? np.Fryzjerki używają takiego do nożyczek i podobno sanepid wyraża na to zgodę... :|

Pozdrawiam Ania!: :kwiatek:

PostNapisane: So sty 28, 2012 1:27 pm 

Aniu już Ci wszystko piszę :kwiatek: i to z największa ochotą

No więc po kolei:
- blaty biurek, lampki, pochłaniacze, fotele krzesła bez problemu jednoczesnie umyjesz i zdezynfekujesz tym http://sklep.kargetta.com/preparat-myja ... p-958.html To jest płyn do czyszczenia łóżek w solarium i własciwie mogłabyś użyc jakiegokolwiek preparatu przeznaczonego własnie do solariów ale ten ma kilka istotnych plusów :kwiatek: .
Po pierwsze z tego koncentratu zrobisz 16 litrów gotowego roztworu. Przygotowanie jest dziecinnie proste, bo do niego dołączona jest butelka z pompką i zaznaczoną podziałką ile masz tego płynu wlać- resztę uzupełniasz wodą. Po drugie po rozrobieniu nie musisz się spieszyć z użyciem, bo nie traci on na ważności. Jego okres przydatności tyczy się zarówno samego koncentratu jak i gotowego roztworu, więc na upartego mogłabyś sobie cały koncentrat na raz rozrobić ale niby po co? :brednie:
Do tego płynu oprócz tej butelki z pompka dołączamy certyfikat, który jest jednocześnie kartą charakterystyki wymaganą przez sanapid i na której masz wszelkie niezbędne informacje odnośnie tego preparatu :brawo:

-kostki, polerki, bloczki itp. w zasadzie powinnismy traktowac jak pilniki ale często gęsto względy ekonomiczne oraz fakt, że pracujemy nimi najczęściej na powierzchni sztucznej masy powodują, że używamy je jednak kilkukrotnie.
Osobiście proponuję po użyciu umyć je dokładnie ciepłą wodą z mydłem a następnie obficie spryskać płynem do szybkiej dezynfekcji narzędzi tego typu http://sklep.kargetta.com/prosept-spray-1l-p-808.html Ten produkt możesz również użyć do spryskiwania rączki frezarki czy innych tego typu jak np. szpatuła od peelingu kawitacyjnego itp., czyli wszystko to czego nie jestes w stanie zanurzyć a tym bardziej włożyc do autoklawu , lub po prostu szkoda Ci zanurzać i niszczyć narzędzia takie jak np. pędzle do makijażu :kwiatek:

- frezy do skórek (kamienne są takie sobie - ja ich osobiście nie trawię, próbowałas diamentowych? dla mnie to hit http://sklep.kargetta.com/frez-diamentowy-p-150.html niczym nie przygotujesz płytki jak malutkim, zgrabnym frezikiem diamentowym, który będzie Ci służył baaaaardzo długo) hmmm... my je sterylizujemy w autoklawie i to jest najwłasciwsze rozwiązanie. Najpierw wstępnie dezynfekujemy poprzez zanurzenie w płynie myjąco-dezynfekującym http://sklep.kargetta.com/prosept-instru-1l-p-806.html w specjalnej zamykanej wanience http://sklep.kargetta.com/pojemnik-do-d ... p-807.html potem spłukujemy pod bieżacą woda, pakujemy w rękawy, zgrzewamy i do autoklawu. :brawo:

Ale jeśli nie masz autoklawu to na pewno musisz je zanurzać, bo samo spryskanie nie wystarczy tak jak w przypadku bloczków bo tu jednak pracujesz blisko wałów paznokciowych i może dojść do przerwania ciągłości tkanki a nawet jakichś mikro otarć, więc...

Ten płyn do zanurzania jednoczesnie myje i dezynfekuje, ale oczywiście po wyjęciu trzeba jeszcze pod wodą opłukac frezy i szczoteczką usunąć resztki skórek itp. Ważna jest jeszcze ta wanienka, żeby była z zamknięciem, aby ten roztwór jaki przygotujesz nie wyparowywał bo traci wtedy część swoich własciwości, więc ta do której podałam Ci link jest bardzo praktyczna :kwiatek: Jeśli masz inną to pamietaj aby ją czymś zamykać.

-szczoteczki do odpylania są zrobione z takiego materiału, który niestety nie przeżyłby sterylizacji w autoklawie :hahaha: , więc tu również albo z gestem będziemy je wyrzucać wychodząc z założenia, że 2,50zł to nie majątek http://sklep.kargetta.com/szczoteczka-d ... -1009.html albo (bo mi chyba jednak jest szkoda, już i tak pilniki lądują w koszu he he) potraktujemy je jak bloczki i polerki. Ja własnie tak robię, gdyż kontakt szczoteczki z potencjalnie skażoną powierzchnią jest tak minimalny, że umycie i obfite spryskanie czy tez zanurzenie powinno wystarczyć :kwiatek: .

-pesetki tak jak piszesz :kwiatek: u nas te wszystkie metalowe narzedzia , typu własnie frezy, pęsetki, kopytka, cążki, zaciskarki, dłutka itp. ląduja zawsze w autoklawie.

- silny srodek do sterylizacji? Oj kochana tu Cię zmartwię :smutny: :buuu: Nie można przeprowadzić sterylizacji samym tylko srodkiem chemicznym - jest to fizycznie niemożliwe. Sterylizacja czyli kompletne wyjałowienie możliwa jest jedynie pod wpływem wysokiej temperatury i cisnienia w autoklawie. Wszelkie zamaczania, namaczanie, spryskiwania to tylko dezynfekcja :placz: . Czemu sanepid zezwala fryzjerkom na takie manewry z nożyczkami też nie potrafię zrozumieć, być może chodzi o to, że z założenia nożyczki nie służą do zacinania klientów a juz np. cążki czy penseta prowadzi w uzyciu do przerwania ciagłości tkanki.
Nie mniej ten płyn do zanurzania narzędzi jaki Ci tu podałam to ten "silny" hehe. W sensie, ze ma bardzo szerokie spektrum działania i w Sanepidzie przejdzie na 100% :brawo: :kwiatek:

Dobra, to chyba wszystko. Jakby coś było jeszcze niejasne pytajcie, tyle że odpisze potem bo teraz musze jechac na zakupki.
Buziaki

PostNapisane: So sty 28, 2012 5:36 pm 

Kiedys pracowalam w irlandzkim salonie przez rok i tam nie bylo zadnej higieny procz rekawiczek !!! Co gorsza wlascicielka nie dala sie namowic na nic wiecej jak do plynu do zanurzania bierzacych narzedzi i rekawiczek dla pracownikow, naszczescie juz tam nie pracuje ;) pewnie niektorym z Was nasunie sie pytanie dlaczego wogole zdecydowalam sie tam pracowac, wiec powiem tak... Tu na obczyznie trzeba bylo sobie jakos radzic i od czegos zaczac niestety;( potem kilka klijentek zaczelo podazac moim "tropem" ... Dzis juz same wiedza do czego sluzy butelka z pompka zwrocona w ich strone i same dezynfekuja rece jak siadaja do biurka;)

PostNapisane: So sty 28, 2012 10:25 pm 

eleonora Ty to jesteś po prostu cholernie nie zastąpiona!! :skacza: jesteś kochana!! :kwiatek:
teraz jestem o niebo mądrzejsza! :dzidzia:

a w razie innych wątpliwości będę Cię molestować o pomoc :luzak:
po niedzieli wybieram się do Ciebie do internetowego sklepu na zakupki :skacza:
jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI :kwiatek: :kwiatek:

PostNapisane: N sty 29, 2012 9:49 am 

eleonora dzięki to mnie uspokoiłaś bo ja też mam świra na punkcie higieny i używam wielu preparatów i powiem że moje dziewczyny bardzo to sobie cenią bo często opowiadają jak to jest w salonach z tą higiena i porządkiem , na pewno zakupię u ciebie frez do skórek bo takiego szukałam a u ciebie jest w przyzwoitej cenie

PostNapisane: N sty 29, 2012 10:51 am 

ania_niusia:) napisał(a):
eleonora Ty to jesteś po prostu cholernie nie zastąpiona!! :skacza: jesteś kochana!! :kwiatek:
teraz jestem o niebo mądrzejsza! :dzidzia:

a w razie innych wątpliwości będę Cię molestować o pomoc :luzak:
po niedzieli wybieram się do Ciebie do internetowego sklepu na zakupki :skacza:
jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI :kwiatek: :kwiatek:

A molestuj kochana, molestuj. Mi to nie przeszkadza, wręcz przeciwnie :kwiatek: . No i dziękuję za takie miłe słowa, aż się wzruszyłam normalnie i tak mi miło teraz ojojoj... cała jestem happy
A na zakupki oczywiście zapraszam serdecznie :kwiatek:

PostNapisane: N sty 29, 2012 11:14 am 

gabi napisał(a):
eleonora dzięki to mnie uspokoiłaś bo ja też mam świra na punkcie higieny i używam wielu preparatów i powiem że moje dziewczyny bardzo to sobie cenią bo często opowiadają jak to jest w salonach z tą higiena i porządkiem , na pewno zakupię u ciebie frez do skórek bo takiego szukałam a u ciebie jest w przyzwoitej cenie

Gabi to się cieszę bardzo, bo wiesz może ja nie jestem jakimś mega ekspertem z dziedziny higieny i doktoratu w tym temacie nie robiłam, ale jak już wcześniej pisałam od ponad 8 lat prowadzę salon i naprawdę mocno interesuję się metodami sterylizacji i dezynfekcji w naszym zawodzie śledząc przy tym przepisy Sanepidu.
No i powiem Ci, że odpukać, jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się aby ktoś się u mnie czymś zaraził a przyjmowałam już różne klientki, które mogły nam coś zostawić "w prezencie", bo np. po zmyciu lakieru (który my zmywamy już po wymoczeniu nóżek, bo sorry ale ja smrodków wąchać nie lubię) okazało się, że paznokcie u stóp pozostawiają wiele do życzenia.

Bo oczywiście oprócz tych wszystkich preparatów mamy również cały arsenał produktów jednorazowych http://sklep.kargetta.com/artykuly-jedn ... -c-11.html
Szczególnie polecam wkłady do miski do pedicure http://sklep.kargetta.com/zapasowy-jedn ... -1099.html lub dla oszczędnych worki http://sklep.kargetta.com/worek-foliowy ... -1100.html te można kupić również pakowane po 10 szt.
No i oczywiście ręczniki jednorazowe- przy pedicure to dla mnie podstawa, bo nie wyobrażam sobie prać w specjalnych środkach takich zwykłych ręczników, gdyż w takim przypadku zwykły proszek nie wystarczy http://sklep.kargetta.com/recznik-kosme ... -1201.html

No kurde znowu się rozpisałam i przy okazji powklejałam sto tysięcy linków do sklepu jakbym tylko reklamę chciała robić, ale tak naprawdę to niezależnie od tego gdzie to dziewczyny kupicie, to ważne abyście używały tego typu produktów a ja Was tak zasypuje tymi linkami tylko po to abyście mogły sobie oblukać co z czym i po ile, więc nie traktujcie mnie proszę jak jakąś nachalna przekupę, ok? :kwiatek: :hahaha:

Ale mimo to Gabi po freziki zapraszam, bo nie dość, że cenę mam dobrą to jeszcze będziesz zaskoczona jakością - jest naprawdę wysoka.

Buziaki

PostNapisane: Pn sty 30, 2012 9:42 am 
moderator

Niedługo będzie " zakupy z Ewą K. " tak jak zakupy mango...hihi
Ale tak na poważnie to bardzo fajnie, że wstawiasz te linki. Wtedy dokładnie widać jak wygląda dany produkt. Możemy kupić coś sprawdzonego a nie kolejnego kota w worku ( a takich kociaczków pewnie macie mnóstwo , ja na pewno ).

PostNapisane: Pn sty 30, 2012 9:46 am 

gusia2101 napisał(a):
Kiedys pracowalam w irlandzkim salonie przez rok i tam nie bylo zadnej higieny procz rekawiczek !!! Co gorsza wlascicielka nie dala sie namowic na nic wiecej jak do plynu do zanurzania bierzacych narzedzi i rekawiczek dla pracownikow, naszczescie juz tam nie pracuje ;) pewnie niektorym z Was nasunie sie pytanie dlaczego wogole zdecydowalam sie tam pracowac, wiec powiem tak... Tu na obczyznie trzeba bylo sobie jakos radzic i od czegos zaczac niestety;( potem kilka klijentek zaczelo podazac moim "tropem" ... Dzis juz same wiedza do czego sluzy butelka z pompka zwrocona w ich strone i same dezynfekuja rece jak siadaja do biurka;)

Gusia powiem Ci, że ja absolutnie nie potępiam tego że tam pracowałaś :kwiatek: W końcu jak podejmujemy prace to nie pytamy szefostwa pierwsze co "a jak tu wyglądają zasady higieny?". Ważne jest , że w porę uciekłaś no i że jeszcze pociągnęłaś klientki za sobą. Może właścicielce da to coś do myślenia :brednie:

PostNapisane: Pn sty 30, 2012 9:52 am 

instruktor EF napisał(a):
Niedługo będzie " zakupy z Ewą K. " tak jak zakupy mango...hihi
Ale tak na poważnie to bardzo fajnie, że wstawiasz te linki. Wtedy dokładnie widać jak wygląda dany produkt. Możemy kupić coś sprawdzonego a nie kolejnego kota w worku ( a takich kociaczków pewnie macie mnóstwo , ja na pewno ).

O to dobre Becia :hahaha: :hahaha: takie forozakupy (jak telezakupy he he)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1