WIOSNA !
Teraz jest N lip 22, 2018 12:01 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 103 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 22, 2008 7:27 pm 

Papryczko zasmuciłaś mnie tym postem. Wiem, że jesteś pełna rozgoryczenia. Ja Cię nie dyskredytuję i mam nadzieję, że jednak będziesz się na tym i innych forach udzielać. Pomimo, że Cię nie znam uważam za bardzo sympatyczna osobę, więc rób swoje i sie nie przejmuj, a ja w miare swoich możliwości oczywiście zawsze udzielę Ci wyczerpującej odpowiedzi (jeśli wolisz to na pw). Buziaki

Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 22, 2008 7:47 pm 

dziękuję Marie-chyba będę robiła tak jak radzisz-jeśli o coś będę chciała zapytać to nie na forum bo nie każdy potrafi udzielać porad tak po prostu ze szczerego serca. :kwiatek: Wydawało mi się, że pseudostylistką nie jestem bo nie używam sformułowań typu- "jak robicie tipsy" lub podobnych-no ale może się myliłam. No cóż ludzie są różni. :kwiatek:

Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 22, 2008 7:54 pm 

papryczka73 napisał(a):
Miss Venflon-Ty zapewne nie jesteś pseudostylistką jak to trafnie ujęłaś i mnie nią nazwałaś więc wydaje mi się że powinnaś udzielać bardziej rzeczowych odpowiedzi na pytania zadawane w postach przez dziewczyny, które chcą się czegoś dowiedzieć. Jednakże-ani tu, ani w poście o pojemniku do dezynfekcji nie udzieliłaś mi fachowej porady jak mam się z tym PROFESJONALNIE obchodzić -a wręcz przeciwnie-w niezbyt kulturalny i miły sposób chcesz pokazać że nie znam się na rzeczy i nie powinnam robić tego co chcę i lubię.
Przeczytałam jedną Twoją wypowiedź w jakimś poście na temat Pani obwieszonej kolczykami od stóp do głów-dziewczyny ją atakowały bo wzbudzała obrzydzenie a Ty napisałaś tak: chciałam zwrócić tylko uwagę jak łatwo można kogoś zdyskredytować i obrazić-ale rozumiem też,że łatwo sie chować za anonimowością nicka na forum używając epitetów(chyba ,że będziemy dyskutować czy słowo wariatka jest pozytywnie czy pejoratywnie nacechowane)....
powiem,że czytając Twoje miłe porady czuję się tak samo-nie znasz mnie, nie wiesz kim jestem a obrażasz na podstawie jednego czy dwóch postów. Pseudostylistką może i jestem skoro tak uważasz ale Twoje pazurki na s.104 postu o pazurkach stylistek też mają dużo do zarzucenia-nie powiedziałabym, że robiła je nawet pseudostylistka.

Nigdy tu na forum nikogo nie obraziłam i nie mam takiego zamiaru, zaglądam tu bo po kursie podstawowym( który jednak ukończyłam) mam pewnie braki -ale to nie tylko ja, z tego co zauważyłam przez rok czytania tego forum niejedna dziewczyna zajmująca się pazurkami od lat dowiadywała się stąd wielu rzeczy, których do tej pory nie wiedziała pomimo,że stylistką już była... Niejedna też wykonuje usługę przedłużania pazurków w domu-czyż nie??? Chyba ja nie jestem pierwsza?Poza tym każdy kiedyś zaczyna i nie wszystko od razu wie. Widzę że Ty należysz do wyjątków-chyba sprawia ci przyjemność wytykanie komuś błędów i celowe podkreślanie niewiedzy.

Nie będę rozwijać tego tematu bo to nie post o tym. Przepraszam dziewczyny, że to napisałam bo daleka jestem od takich tekstów ale naprawdę Pani MIss Venflon sprawiła mi kolejny raz wielką przykrość tym, że zamiast pomóc( bo posty pisze się chyba między innymi po to) - wyśmiewa, obraża i dyskredytuje..w poście o pazurkach pisze grzecznie żeby jej nikt nie krytykował a sama jedzie po innych jak tylko się da..
więcej nie chce mi się pisać-brak mi słów...

Dziękuję Marie za pomoc i podpowiedzi-na pewno wykorzystam to co mi napisałaś w swojej pracy i postaram się nikogo nie krzywdzić :kwiatek:

Jeszcze tylko dodam, że wcześniej chodziłam na przedłużanie pazurków do Pani,która też jest od lat stylistką-nie widziałam aby dezynfekowała narzędzia, stolik przy którym siadałam był pełen kurzu po poprzedniej klientce i używała tych samych pilniczków dla kolejnych klientek-wiem, że nie powinnam tam chodzić ale chodziłam przez jakiś czas a teraz sama zrobiłam kurs i między innymi właśnie dlatego że widziałam jak ona pracuje pytam Was jak powinno być prawidłowo,bezpiecznie i higienicznie..Zauważyłam jednak, że i w stosunku do mnie -choć pseudostylistką nie jestem - są ataki więc raczej się na forum przestanę udzielać, bo po co ma mnie ktoś obrażać?

Aha-jeszcze jedno-gdybym temat sterylizacji i dezynfekcji ignorowała-jak twierdzi Miss Venflon to nawet bym tu nie zajrzała omijając go jak inne typu- "kiedy nowa gazetka" lub coś w tym stylu..
wiem że to temat ważny i dlatego interesuję się tym bo chcę to robić profesjonalnie.
ozdrawiam i dziękuję za pomoc :kwiatek:

skoro robimy sobie osobiste podjazdy...

widzę ,że dużo trudu zajęło ci przegrzebanie moich wypowiedzi
nie jestem stylistką paznokci-nigdy nią nie byłam-paznokcie maluję sobie sama ,bo nie ufam żadnej manicurzystce w swoim mieście-wolę swoje koślawe wzorki niż prawidłowo zbudowane paznokcie z zakażeniowym gratisem

atakujesz mnie bo wytknięto ci błąd-akurat z dziedziny dezynfekcji i sterylizacji posiadam pewna wiedzę
i nadal twierdzę ,że jedno powinno iść w parze z drugiem-czyli PRAWIDLOWA DEZYNFEKCJA (a ty takiej nie wykonywałaś) z PRAWIDŁOWA STERYLIZACJA
jeśli się wykonuje zawód związany z ludzkim ciałem to powinno się każdą czynność od A do Z przemyśleć
i mi naprawdę ciężko zrozumieć jaki problem sprawia postępowanie według instrukcji środka do dezynfekcji narzędzi (wszystkie dostępne na rynku mają jasne instrukcje dotyczące sposobu sporządzania roztworu, czasu jego aktywności, sposobu działania)-nawet środek ,który miałaś w rękach czyli Skinsept ma na etykiecie napisane: Preparat do odkażania skóry
w tym samym wątku parę postów wcześniej podawała jakich środków używa-wskazała min.na Sekusept(doskonały produkt Ecolabu-nadaje się również do myjek ultradźwiękowych tak jak Ultradesmit)
twój post z zapytaniem o postępowanie z pojemnikiem do dezynfekcji ( a tym bardziej kolejny)nasunął mi myśl,że trochę z pupy strony strony sprawa wygląda( i co gorsze nie tylko w twoim przypadku)-w sensie najpierw pracuję a potem się zastanawiam jak przeprowadzać dezynfekcję (moim zdaniem powinno być odwrotnie)

i wyobraź sobie,że moje słowa dotyczące pseudostylistek(będę używała tego określenia w stosunku do każdej osoby ,która ryzykuje zdrowiem klienta) akurat nie było skierowane wprost do ciebie
mam nadzieję ,że wszystkie osoby,które tak postępują poczują się przynajmniej zażenowane
i uważam,że moje wypowiedzi są w miarę rzeczowe-rzeczowo i chyba trafnie zwracam uwagę na zagrożenia jakie stwarza wasza praca-rzeczowe są moje porady dotyczące sterylizacji i autoklawów

ale cóż ja się za Twój osobisty podjazd nie zamierzam obrażać...

Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 22, 2008 7:58 pm 

papryczka :brawo: :brawo: :brawo:

Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 22, 2008 8:18 pm 

To nie był podjazd-bo daleka jestem od tego Mis Venflon-ale skoro atakujesz mam prawo się bronić. Poza tym kolejny raz powtarzam-nie ignoruję tematu dezynfekcji ani sterylizacji i dlatego pytam jak mam to robić w domowych warunkach? nie mam jeszcze gabinetu więc niewiem czy jak pójdę ot tak sobie z ulicy do ZOZ-u czy sanepidu to dostanę szczegółowe informacje? pytanie było skierowane do kogoś kto może powiedzieć jak to robić w domu?nie sprawia mi problemu użycie środka który już mam tylko chciałam wiedzieć co kupić i jak wykorzystać ten pojemnik-przeczytaj moje pytanie..
Nie znaczy że porady i odpowiedzi dziewczyn zignoruję-zmodyfikuję je po prostu pod swoje warunki. A co do skinseptu-umiem czytać i wiem co na nim jest napisane-ale skoro pani instruktor na kursie go używała to uznałam że to jest prawidłowe i od razu kupując zestaw żeli i innych środków zakupiłam i to. A teraz widzę że powinnam robić to inaczej-bezpieczniej, dlatego moje pytania.
A z Twoich odpowiedzi wywnioskowałam tyle co wiedziałam od dawna-że trzeba uważać i nie chodzić byle gdzie-to tak w skrócie.
Prawdę mówiąc nie chce mi się już tłumaczyć.
pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: So maja 24, 2008 11:31 pm 

miss venflon co miasto to inny sanepid.
U jednego wymagana jest tylko dezynfekcja u innego dezynfekcja i sterylizacja.
Super by było gdyby każdy salon posiadał autoklaw albo zanosił narzędzia np do stomatologa który owy sprzęt posiada.
Jeżeli dziewczyna pyta się jak wygląda dezynfekcja bo nie wie, ponieważ nie zostało jej to wytłumaczone na kursie nie miej do niej pretensji bo i skąd ma wiedzieć?
Dobrze, że w ogóle się tym interesuje i jest to dla niej ważne a nie jak 3/5 stylistek (tak tak tutaj można użyć sformułowania pseudo-stylistek) które używają tego samego pilnika do 3klientek i mają gdzieś dezynfekcję i sterylizację narzędzi.
Papryczko myślę, że tak 'po cichu' spokojnie możesz się dogadać z jakimś stomatologiem którego masz w pobliżu, nie mając działalności.
:brawo: :brawo: dla Ciebie, że pracujesz w domu i jest to dla Ciebie ważne.

:kwiatek: :kwiatek:

Salon LawaNails
ul.Lazurowa 14b
Warszawa
(22) 664 00 27
www.lawanails.pl

Tytuł:
PostNapisane: N maja 25, 2008 4:37 pm 

dziękuję Lawisto :kwiatek:
wiem, że mam duże braki w tym temacie ale nie miałam pojęcia że tak mało wiem dlatego czytając to co tu piszecie zaczęło mnie to zastanawiać.

wiem że się trochę uniosłam i przesadziłam jeśli chodzi o Miss Venflon ale naprawdę zrobiło mi się przykro bo chciałam i chcę dobrze-dlatego zaczęłam o to pytać a jej odpowiedzi nie były miłe. pozdrawiam :kwiatek:

Tytuł:
PostNapisane: N maja 25, 2008 8:56 pm 

z całym szcunkiem, ale gdyby jakaś dziewuszka nie wiedziała jak prawidłowo opracować paznokieć albo co to jest tunel, abo czy warto kupić kurs na allegro to zostałaby na tym forum zjechana jak małe dziecko ale jeżeli ktoś nie wie, jak dezynfekować narzędzia jest przyjmowany godnie i życzliwie i nikt nie widzi w tym nic złego

ja rękami i nogami podpisuję się pod słowami miss venflon - więcej wiedzy na temat bezpieczeństwa i higieny pracy na kursach

i nie piszę tego by kogoś obrażać czy szykanować

Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 26, 2008 12:07 am 

a ja mam pytanie do was dziewuszki czy wam tez tak cążki rdzewieją od dezynfekcji w roztworze?moje to masakra co dwa miesiące musze kupowac nowe !!!a dodam ze nie mam byle jakich miałam tytanowe...lipateraz ze stali chirurgicznej tez lipa...o co chodzi?czy wy poprostu nie wrzucacie do wanienek?hmmm..??jja po kazdej klientce ale to jest niewyróbka kupowac co chwile nowe i dodam ze porządne cążki...

Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 26, 2008 12:48 am 

sluchaj moze nie mozesz ich tak wlasnie moczyc w rostworach!musisz przy zakupie zawsze pytac jak masz sie nimi opiekowac.droga sprawa to to ze moze byc rostwor za mocny lub za dlugo one sa moczone.ale mi sie wydaje ze kupujesz ze zlej stali do takiego procesu. :kwiatek:

Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 26, 2008 6:34 am 

Po lysoforminie bardzo niszczą się narzędzia. Są jakieś inne płyny do moczenia? Możecie cos doradzić?

Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 26, 2008 6:41 am 

no ja własnie korzystam z lysoforminy....

Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 26, 2008 7:53 am 

są środki dezynfekcyjne zawierające środki antykorozyjne-np. właśnie Ecolabowskie preparaty-są tez środki działające bardzo szybko. np firmy Naturan(np.PeraMed 15 minutowa dezynfekcja poprzez zanurzenie)
po wyjęciu z płynu dezynfekcyjnego (należy przestrzegać czasu podanego na etykiecie) należy je dokładnie umyć(szczyt marzeń to myjka ultradźwiękowa) opłukać ,wysuszyć i zakonserwować

w mojej branży tez są narzędzia różnej jakości,ale korozja jeszcze mi się nigdy nie przydarzyła -a środki dezynfekcyjne stosowałam różne, również lysoformine 3000

Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 26, 2008 8:45 am 

Witam
Kilka dni temu rozpoczęłam prace w salonie kosmetycznym prowadzonym przez właścicielke ok 13 lat.
Aby zostac przyjeta do pracy musialam sie wykazac swoimi umiejetnosciami, wiec ... Rozpoczynajac prace "Pani szefowa" podeszla do szafki i podaje mi pilniki....oczywiscie...mnogo pilnikow rzuconych w szufladzie...obawiam sie ze i tez zero sterylizacji ....
Nastepnie przystepujac do klientki i chcac zastosowac dezynfekcje dłoni....hm...pytanie o takowy preparat??? odpowiedz...my kazemy dlonie klientkom przed stylizacja myc w mydle... :) zamurowało mnie....
Pytajac o rekawice "Pani szefowa" pyta sie a po co???i do czego??...
Kolejny moj dzien w owym salonie rozoczelam od dezynfekcji WSZYSTKICH pilnikow,kopytek itp... własnymi preparatami....
Malo powiedziane...do tego salonu codziennie przychodza panie z sanepidu, dwa razy w miesiacu jest kontrol sanepidu :) dotychczas ani jednej kary!!!
Ciekawe prawda? :)
Bardzo mnie cieszy fakt papryczko,iz zainteresowałas sie tym tematem :)
Jak juz wyzej napisano masz prawo nie wiedziec wiele w tym temacie a fakt iz sie tym zainteresowałas to tylko swiadczy o Twojej odpowiedzialnosci i za siebie i za klientki :)
W moim poprzednim zakladzie pracy wlascicielka smiala sie ze mnie,ze robiac pedicure w rekawiczkach oczywiscie ...odchodzac i wracajac od klientki dezynfekuje nawet owe rekawiczki :),gdy upadł mi jakikolwiek pilnik, czy kopytko tez oczywiscie dezynfekcja....
Zawsze traktuje klientki tak jak sama chciałabym byc potraktowana :) I nie wazne czy jestesmy stylistkami,kosmetyczkami czy tez fryzjerkami odpowiadamy osobiscie za wykonaną usługe tak samo jesli chodzi o efekty jak i o bezpieczenstwo zdrowotne kazdej klientki :)
pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 26, 2008 10:02 am 

Annauelle to co napisałaś to święte słowa! Dokładnie - postępujmy z klientami jak pragnęłybyśmy aby z nami postępowano. Wówczas nie będzie przykrych niespodzianek. Jak mi upadnie pilnik np, czy patyczek jednorazowy, to go odkładam i biorę nowy! O ile rzeczy tej wystarczy dezynfekcja - dezynfekuję, a jak sterylizacja- odsyłam do ZOZ-u, ale czynności te wykonuję zawsze po wykonaniu usługi. Klientka obserwuje i widzi ( ja bym nie chciała, by podnoszono z podłogi np. sztućce w restauracji i na moich oczach spryskano wodą, czy dezynfektantem np.)- to samo się tyczy gabinetów kosmetycznych.

Ostatnio edytowano So sie 16, 2008 2:27 pm przez Marie, łącznie edytowano 1 raz

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 103 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1