WIOSNA !
Teraz jest Cz lis 15, 2018 9:33 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 103 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 05, 2008 10:46 pm 

Dziewczyny a co z frezami????,

dostalam na mikołajka frezarke i narazie probowalam tylko na sobie, ale patrzac w przyszlosc bede ja uzywac

Tytuł:
PostNapisane: So gru 06, 2008 12:04 pm 

Margolcia83 napisał(a):
Irma dziekuje bardzo za informacje pytalam u mnie w aptece i maja mi zamowic oba.z opisow wynika ze sa swietne i warto zainwestowac wlasnie w te plyny.

Nie ma za co :kwiatek:

asiulla86 frezy tak samo jak narzędzia dezynfekujemy i sterylizujemy - przynajmniej jak tak robię, nakładki są u mnie 1razowe więc problem znika - po użyciu - kosz.

Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 15, 2008 9:59 pm 

W moim mieście sanepid wymaga tak:
- najpierw dezynfekcja ( ja używam seku extra)
- a potem sterylizacja np
.1 w szpitalu.
koszt sterylizacji ok.2zł plus moje torebki(200 szt-18zł) plus paski testowe( 100szt-65 zł)
2 w gabinecie stomatologicznym
całkowity koszt ok. 7zł

Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 07, 2009 6:30 pm 

A ja mam takie pytanko czy płacicie za każde cążki sterylizowane czy za całość bo ja mam podpisać umowę w gabinecie dentystycznym i pani stomatolog powiedziała ze za każde cążki to koszt 5 zł to dużo czy mało bo się nie znam a i czy mogłybyście mi napisać treść takiej umowy tak przykładowo

Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 09, 2009 11:01 am 

Sterylizator kulkowy został odrzucony przez UE tylko dlatego ze nie jest szczelnie zamknięty a dezynfekcja odbywa sie na zawnątrz- bardzo załuję ....

wiec zmuszona byłam do podpisania umowy ze szpitalem. prawde mówiąc nawet nie wiem czy to jest u mnie wymagane czy nie.

jeśli idze o patyczki i pilniki, to moje klientki dostawały je w prezencie.

używałam tylko białych ręczników. duzy na stole wymieniany codziennie i maly układany na duzy zmieniany przy każdej klientce.
fakt było trochę na pokaz to robione ale dzieki temu gabinet odwiedzały panie lekarki :)

PostNapisane: Cz mar 12, 2009 10:27 pm 

ja dziś miałam kontrolę z sanepidu i panie zapytały dlaczego nie mam sterylizatora kulkowego, zgłupiałam, bo gdy się dowiadywałam wszystkiego na początku powiedziano mi że nie spełnia norm, dlatego mam umowę na sterylizację z ośrodkiem zdrowia, a one mi wyskoczyły z kulkowym, lepsze oglądały mankiety z cążkami i testerami w środku jakby jeszcze tego w życiu na oczy nie widziały, ogólnie były bardzo miłe, nie miały mi nic do zarzucenia. Aczkolwiek zaskoczyły mnie
tym kulkowym

PostNapisane: Pt maja 15, 2009 8:22 am 

ja sie pytalam pani kontrolującej w moim sanepidzie to mi powiedziaŁa że umowę musze miec ze szpitalm tylko jak uzywa cążek bo tylko one przerywają ciągŁośc tkanek,
jak sie zapytaŁam o kopytko metaLowe to mi powiedziala ze umowa musi byc tylko jak mam cążki , a w razie kontroli to że mam mówić ze robię biologiczny

Uploaded with ImageShack.us

PostNapisane: Śr maja 27, 2009 9:35 pm 

losek78 napisał(a):
ja sie pytalam pani kontrolującej w moim sanepidzie to mi powiedziaŁa że umowę musze miec ze szpitalm tylko jak uzywa cążek bo tylko one przerywają ciągŁośc tkanek,
jak sie zapytaŁam o kopytko metaLowe to mi powiedziala ze umowa musi byc tylko jak mam cążki , a w razie kontroli to że mam mówić ze robię biologiczny

A jeśli zdarzy się ,że przy odsuwaniu skórek kopytkiem przytnie się klientkę (zdarza się ,że skórki są bardzo mocno ukrwione) :co_sie_dzieje: I co wtedy ??? do zakazenia HBV wystarczy ilośc krwi niewidoczna gołym okiem!!! nie wspomnę o reszcie bardzo grożnych wirusów i bakterii !!! :bicz: Szczerze mówiąc nigdy nie wnikałam w to co mówią Panie z sanepidu ,trzeba czy nie trzeba sterylizować...higiena i bezpieczeństwo moich klientek jest na 1 miejscu i to bez 2 zdań!

PostNapisane: Pn lip 06, 2009 2:56 pm 

ja tu nowa:(
wiec odgrzebuję jakies stare male. Maile stare ale temat aktualny jest zawsze.Teraz ja stoję przed faktem podpisania umowy ze stomatologiem. cązki ma kobaltowe (koszmar- takie drogie), 6 sztuk zakupiłam, bo zależy mi na tym aby były sterylizowane i otwierane przy kliencie. mam umowę napisaną (wzorowałam sie na innych różnych umowach). Chcę dziś isć podpisać i nie wiem jaka cenę negocjować. Chciałabym aby to był abonament miesieczny (kwota zalezy od liczby dni, w których podrzuce wsady, a nie od sztuki) - może bedzie tak taniej.
Kiedy 3 lata temu mialam taka umowe ze studiem tatuazu na abonament i płaciłam miesiecznie 50 zł. Ale to była lipa. teraz chce to wprowadzic w zycie.
nie wiecie jak to cenowo wyglada? umowe moge podesłać jak ktos chce.

PostNapisane: Pt lip 17, 2009 7:29 pm 

HEj... zaczelam pracowac w salonie,,,narazie pare dziewczyn i w sumie zaczelam obawiac sie o zdrowie klientek.. Kopytko i frez mylam, wyparzałąm wrzatkiem i pryskałam preparatem do dezynfekcji rak, narzedzi i miejsa pracy ale widze ze to za małoooo:(... Pilniki jednorazowe
Podpowiedzcie niedoswiadczonej kolezance...

Kolega dentysta podpowiedzial mi abym zamowila SEKUSEPT puder, czy któras z Was używa?
I czy musze podpisywac umowe?

PostNapisane: Śr paź 07, 2009 6:44 pm 

może ktos mi napisze jak mozna uzywając samego maniciure biologicznego przygotować pazurki przed nakŁadaniem żelu czy akrylu? bo rozumim ze kopytko metalowe odpada , a co z tym nabŁonkiem ? i frezarka też nie wchodzi w gre, widziaŁam takie gumowe kopytka w jednym ze sklepów paznokciowych - czy to daje coś ? czy da sie tym kopytkiem odsunąc ten nabŁonek? czy po prostu lepiej wypiŁować w tym miejscu pilnikiem gdzie może sie znajdować ten nabŁonek /?

Uploaded with ImageShack.us

PostNapisane: Cz paź 08, 2009 1:39 am 

For example if you are a Hunter you'll in all probability use a Warcraft gold farming guide to pay for coaching for your pet to advance it quicker. Likewise if you are a Warrior you're more likely to use a World gold farming guide to acquire gold for arms and armour.
Nearly all World of Warcraft gold farming guide help you determine what the better option for each character you play is and what you ought to be spending all your gold wow on!
Another matter a good World of Warcraft gold farming guide will explain is how you can bring in heaps of gold from just answering the normal quests and precisely the way to do them so you attain more gold. There are certain characters in the game that drop additional trade goods and gold in the game than others and these are the ones to mark as any dependable World of Warcraft gold farming guide will assure you.
Another topic any beneficial World of Warcraft gold farming guide had better cover is how to use the auctioneer house to harvest in vast earnings on the particulars you sell. What you should be searching for in a good World of Warcraft gold farming guide is that it's penned by players that have completed the game and it ought to too contain some validation.
And finally, any World of Warcraft gold farming guide ought to assure you is how to bring in megabucks from the elements in the game. Different elements and powers can make you big bucks like enchanting and formulas for potions that you can trade.
http://www.inwowgold.com/guide/What-in-the-WoW-Farming-Guide.html

PostNapisane: Cz paź 08, 2009 9:36 am 

i znowu jakieś spamy się wdarły :bicz:

PostNapisane: Cz paź 08, 2009 5:31 pm 

Ja miałam styczność a tak dokładnie szkolenie w firmie zajmującej się dezynfekcją itp. I powiem szczerze, że dziwię się, że sanepidy mają jakieś takie wymagania co do sterylizacji narzędzi naruszających ciągłość tkanek, bo ten przedstawiciel powiedział, że nasze prawo co do tej kwestii jest jasno wyznaczone. Chodzi mi o to, że powiedział, że nie trzeba sterylizować narzędzi, bo w prawie są paragrafy gdzie w prost pisze, że takie narzędzia trzeba dezynfekować "lub" wysterylizować. I właśnie te słowo "lub" daje nam wybór choć wiadomo że zamiast "lub" powinno być "i". Dlatego wiem, że sanepid nie może sam sobie narzucać takiego prawa. A środki do dezynfekcji, te z wymogami PZH niszczą 99,9% wszystkich bakteri , wirusów, grzybów, prądki gruźlicy a niektóre też spory. Więc to jest bardzo dużo.
I teraz zastanawiam się czy sanepid działa zgodnie z prawem, bo nie może narzucić nikomu jakie ma np. zakupić środki do dezynfekcji, bo liczy się to aby były zaakceptowane przez PZH, bo to też jest właśnie uregulowane prawnie. A wiadomo od tego jest prawo i powinno się go przestrzegać.
Jak to jest?????????????????

PostNapisane: Cz mar 11, 2010 7:45 pm 

sanepid ma co do dezynfekcji a sterylizacji jasne stanowisko, coś co narusza lub może naruszyć ciągłość tkanek należy poddać sterylizacji, choć to nieszczęsne lub spędza im sen z powiek, a kulkowe nie zostały zakazane, jeszcze, nie ma takich przepisów, ale ale jest wiele nacisków wobec ustawodawców ze strony sanepidu by ci nareszcie zmienili odpowiednie paragrafy

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 103 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1