WIOSNA !
Teraz jest So wrz 22, 2018 8:34 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 27, 2008 3:36 pm 

Emilko niema problemu, ja jak mogę zawsze służę pomocą :kwiatek: :kwiatek:
A do warsztatów się zagoi :wink: Do zobaczenia :kwiatek:

Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 28, 2008 9:03 am 

Dzięki Ci Madziu jesteś kochana, zrobię jak mówisz,a co do paznokci to dopiero sie ucze robię tylko dla siebie ,ale jak widać już są tego skutki :-x

Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 28, 2008 9:07 am 

Dzięki Ci Madziu jesteś kochana, zrobię jak mówisz,a co do paznokci to dopiero sie ucze robię tylko dla siebie ,ale jak widać już są tego skutki .

Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 28, 2008 12:59 pm 

moja mama ma takie cos jak na zdjęciu tzn takie odchodzenie plytki od łozyska.. leczy to juz ponad rok pod okiem dermatologa.... ona nigdy nie miała przedłuzanych paznokci wiec odpada uraz, musi byc tak jakis grzybek w tej chwili paznokcie wyglaja juz prawie jak zdrowe choc ona jeszcze maluje je jakims specyfikiem
tak więc radziłabym to obserwowac i jezeli nie bedzie widac poprawy to radziłabym wizyte u dermatologa bo to moze byc cos wiecej niz tylko przez uraz.. lepiej sprawdzic i dmuchac na zimne niz pozniej płakac, bo dermatolog powiedzial ze zaniebanie tego moze powodowac odejscie calego paznokcia ( paznokci)

Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 01, 2008 9:25 pm 

spokojnie spokojnie... Ja miałam bardzo słabe paznokcie, ostatnio zdejmowałam i zakładałam, a uraz mechaniczny był wyraźny, bo zwyczajnie mi się to wyrwało przy ekstremalnej czynności. Płytka rośnie pod żelem, wygląda coraz lepiej :) Dzięki za troskę :)

Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 28, 2008 3:20 pm 

magdagorski napisał(a):
Skrócić pazurki jak najkrócej, można delikatnie spiłować masę zostawiając trochę masy na płytce aby dodatkowo nie osłabiać płytki (najlepiej aby zrobiła to manikiurzystka, piszę tak ponieważ nie wiem czy Ty zajmujesz się pazurkami) . Dbać o ich higienę (przydałoby się ja jak najmniej moczyć w wodzie i w różnych środkach chemicznych, jak kontakt z wodą jest nieunikniony stosować rękawiczki) , obserwować czy się nic dodatkowo nie dzieje, stosować mirę i oliwkę antygrzybiczną.
A to jeszcze taki cytat z medycznej strony:
"Onycholizę najlepiej leczyć przez krótkie podcinanie, tak, aby móc uniknąć stanów zapalnych spowodowanych zabrudzeniami. Paznokieć odrasta, ale nie tak szybko jakby się wydawało. Niekiedy należy poczekać na nową płytkę paznokcia nawet kilka miesięcy. Trzeba w tym czasie zwracać uwagę na to, aby zajęty onycholizą paznokieć nie był długo poddawany działaniu wilgoci i moczeniu w wodzie".
Ja bym tak zrobiła :kwiatek:

Ja tez bym tak zrobila.... i kiedys zrobilam.

Kiedys wlasnie tak sobie uszkodzilam paznokcia, nie mialam go przedluzonego ale mialam na nim zel.
Nakladalam pod niego olejek z drzewa herbacianego, rozne inne preparaty.... nic nie pomoglo.
Niestety odseparowana plytka od lozyska nie odrastala.
(Trwalo to chyba z rok)

Musialam usunac zel z tego paznokcia, wyciac odseparowane miejsce i za kazdym razem jak paznokiec tylko troche urosl wycinalam wolny brzeg.
Robilam to delitatnie frezarka poniewaz pilnikiem nie doszlabym do tego miejsca (bylo w ksztalcie polksiezyca)
Plytka zaczela sie przedluzac (odrastac) powolutku. Zajelo to kilka miesiecy zanim sie calkowicie zregenerowala.
Jak wolny brzeg przybral normalny ksztalt nalozylam na paznokcia zel (bez przedluzania) i wszystko odroslo OK.

Wiem jaki to "bol" poniewaz nie tylko robie paznokcie, to takze ucze, robie demonstracje itp.
Przy jakis wazniejszych pokazach zaklejalam pazurka plastrem i po nich od razu go zciagalam (nie chcialam zeby utrzymywala sie tam wilgoc)

Tytuł:
PostNapisane: So lip 05, 2008 8:22 pm 

hej a ja mam takiego jednego wlasnie pazurka u lewej reki ale to zawdzieczam babce co mi zelki robila bo przepilowala mi plytke do polowy:((( ale teraz nie wiem jak sie tego pozbyc bo paznokiec mi odrosl do swojej normalnej lini i znowu jest to samo:((( co mam robic???

Tytuł:
PostNapisane: So lip 05, 2008 8:42 pm 

tylko dobre kremy odzywiajace paznokiec,odrzywki i moze ten preparat regen jak ci sie uda kupic.jak i to zawiedzie postaraj sie wyciac paznokiec do tej lini do kad jest przerwa pod plytka,czyli tam gdzie jest widac ze jest oderwana plytka i pozniej powinno juz normalnie sobie zrastac. jak i to zawiedzie to pozostaje lekarz!

Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 11, 2008 2:05 pm 

wielkie dzieki zobaczymy co uda mi sie zdzialac:*

Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 17, 2008 1:17 pm 

tez borykam sie czasami z takimi problemami, chociaz na szczescie nigdy nie zniszczylam mocno paznokci. jak zauwaze ze cos sie dzieje z paznokciem stosuje puder Daktarin na miejsce zmienione. To preparat przeznaczony do leczenia grzybicy ale stosuje go profilaktycznie i pazurek wraca do normy. Najwazniejsze jest mysle zapobieganie takim problemom. wiec jesli macie jakies pomysly na to jak nie dopuszczac do takich zmian paznokcia, napiszcie.

Tytuł:
PostNapisane: So lip 19, 2008 5:16 pm 

profilaktyka jak profilaktyka ale co sie stało to sie nie odstanie.... a tak na marginesie nie salam rady kupić tego preparatu regon ale kupiłam Sally Hansen MAXIMUM GROWTH i chyba dziala bo zaczely mi szybciej paznokcie rosnac:) ale pazurek jeszcze nie odzyskal dawnej struktury..zobaczymy co dalej!

Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 21, 2008 10:24 am 

Czy polecacie jeszcze jakies preparaty do dezynfekcji przy onycholizie ??

Moja kolezanka ma paznokcjie z onycholizą i to mocną . Przez kilka dobrych lat przyklejała sobie zykłe tipsy na klej bez dnia przewy. Wiadomo jak taki klej może zniszczyć pazurki(czasami bywał to nawet super glue- o zgrozo :bicz: ). Dodatkowo jest barmanką gdzie kontakt z wilgocią jest nieunikniony. Jak miałaby obciąć pazurki i z każdego zostanie jej jakiaś 1/3 -bedzie wygladalo to tragicznie. szkoda ze nie zrobiłam zdjęć :w_mur:

PostNapisane: Pt wrz 26, 2008 10:32 am 

Mam oderwana strasznie płytke paznokcia od łożyska a za tydzien bede miala wesele w rodzinie , strasznie krepuja mnie moje paznokcie , snia mi sie po nocach ze sa strasznie brzydkie i kazdy sie z nich smieje, czy na te moje paskudne paznokcie moge nalozyc akryl? czy moge sobier je wogole przedłuzyc jak sa w takim okropnym stanie?
BLAGAM O ODPOWIEDZ:( :buuu:

Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 08, 2008 11:30 pm 

ja jeśli już złamię pazura to w samochodzie, przy otwieramiu lub zamykaniu bagażnika :blaganie: kiedyś tak mąż mi drzwiami przytrzasnął pękł i masa i paznokieć naturalny, oj oj oj jak bolało, ile krwi było, ani skrócić, ani zdjąć, napaćkałam sobie górkę z akrylu i odczekałam kilka dni aż przestał boleć

Tytuł:
PostNapisane: N lut 15, 2009 10:55 am 

Ja myślę że cieniutka warstwa żeliku im nie zaszkodzi ,przecież jest rzeczą nieuniknioną że z wodą masz kontakt bezprzerwy ,a same to one tak szybko się nie wzmocnią ,bynajmniej nie w miesiącu ja osobiście nakładam warstewkę żelu i jest oke,zawsze to jakaś ochrona,ale powiem tylko jedno że klientki mamy różne ,czasem tak nieodpowiedzialne ,przewagą jest że same sobie szkodzą,i chodż my wkładamy serce do stylizacji to i tak wszystko spadnie na nas .

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1