WIOSNA !
Teraz jest Pt cze 22, 2018 12:10 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt gru 05, 2008 4:05 pm 

Mam pytanie. Niedawno trafiła do mnie klientka, która na paznokciach u stóp miała poprzeczne bruzdy. czy wiecie może co to może być i jak to wyleczyć? Ma je od niedawna.

PostNapisane: Pn maja 25, 2009 10:26 am 

Bruzdy poprzeczne na paznokciu o różnej głębokości nazywane też są liniami Beau. Pojawiać się mogą w przebiegu chorób przewodu pokarmowego, układu krążenia, zakaźnych, gorączkowych, metabolicznych, a także w wyniku urazów komórek macierzy paznokcia np. podczas manicure. Dlatego też manicure powinno być wykonywane nie częściej niż raz w tygodniu, a skórka ochraniająca macierz paznokcia nie powinna być wycinana tylko zmiękczana odpowiednimi płynami do manicure i delikatnie odsuwana.

Natomiast

Podłużne, wąskie prążki oddzielone od siebie wąskimi bruzdami pojawiające się na paznokciach są typowe dla osób starszych. Czasem jednak mogą towarzyszyć chorobom ukladu pokarmowego, układu krążenia, zaburzeniom hormonalnym, łuszczycy czy też łysieniu plackowatemu.

Proszę

Pytanie w prawdzie zostało zadane w 2008 roku ale przecież komus moga się przydać dane inforamcje :D

PostNapisane: Pt lis 13, 2009 11:02 pm 

Bruzdy poprzeczne najczesciej spowodowane sa zbyt inwazyjnym wycinaniem skorek. Nacisk na macierz powoduje uszkodzenie pazurka.
Natomiast bruzdy podluzne maja czesto podloze genetyczne. Ja sama mam na srodkowych palcach pobruzdzone pazury...poza tym, wiek. Starsze panie maja przewaznie takie bruzdy i nie ma w tym patologii.
Oprocz tego roznego rodzaju bruzdy spowodowane sa przez czynniki chorobotworcze, ale z codziennego doswiadczenia wychodzi mi, ze przyczyny sa takie jak powyzej :-)

III miejsce The Nail Championships 2010 UK-London Free Form Scupture

PostNapisane: Cz lut 07, 2013 10:39 am 
moderator

Myślę, że temat warty odświeżenia. Wklejam Wam fajny artykuł z Akademii Paznokcia 42 Napisany przez naszą instruktorkę Monikę Mielniczuk.

Paznokcie są lutrem, odbiciem naszego zdrowia. To co jemy i przez jakie choroby przechodzimy rzutuje na ich wygląd, strukturę czy kształt. Decydującym, o zmianach struktury płytki paznokciowej, jest również wiek dlatego nie zawsze paznokcie wyglądające na „chore” muszą takie być w rzeczywistości. Idealnym przykładem takich zmian są uwypuklenia – bruzdy, którym poświęcam właśnie ten artykuł.
Bruzdy są zmianami strukturalnymi płytki paznokciowej i możemy rozróżnić ich dwa rodzaje : poprzeczne lub podłużne. I tak :
Bruzdy poprzeczne o różnej głębokości nazywane też są liniami Beau od nazwiska francuskiego lekarza - Joseph- Honoré-Simon Beau, który po raz pierwszy opisał przypadek zmian na paznokciach w 1846r. Zmiany te mają zazwyczaj charakter powierzchniowy, ale mogą obejmować także głębsze warstwy paznokcia, występują przeważnie na wszystkich paznokciach. Ciekawostką jest, iż szerokość zagłębienia odpowiada czasowi zahamowania wzrostu paznokcia. Bruzdy poprzeczne mogą występować na skutek :
> chorób paznokcia (infekcja grzybami z rodziny Candida)
> chorób ogólnoustrojowych (choroby przewodu pokarmowego, układu krążenia, choroby zakaźne, metaboliczne gorączka, leczenie cytostatykami, niedobór cynku, choroby serca czy niedoczynność przytarczyc)
> urazów mechanicznych (występują w wyniku urazów korzenia i komórek macierzy paznokcia np. podczas nieprawidłowo wykonanego manicure gdy zbyt mocno wytniemy skórki) zdj4
Obrazek
> urazy psychiczne (silny stres , stany depresyjne)
Bruzdy mogą być ledwo dostrzegalne lub głębokie, czasami mogą powodować podział płytki lub rozwarstwienie. Stają się widoczne po kilku tygodniach po urazie zrastają wraz ze wzrostem płytki paznokciowej. Zdj 1.
Obrazek
Bruzdy podłużne są normalnym objawem, nasilającym się wraz z wiekiem. zdj 2.
Obrazek
Mogą być również wynikiem zaburzeń ukrwienia przy chorobach układu krążenia czy występować przy gośćcu przewlekłym, w przebiegu liszaja, reumatyzmu czy zmianach hormonalnych. zdj 3.
Obrazek
Pobruzdowania wynikają z mniejszego nawodnienia płytki i macierzy paznokcia, nie muszą być efektem choroby mogą być po prostu objawem starzenia.

Czy możemy uniknąć bruzd?
Choroby ustrojowe są od nas niezależne, ale możemy poprawić stan paznokci na tyle, że nie będą wymagały szczególnej pielęgnacji. Jedyną zależną od nas rzeczą jest prawidłowo wykonany manicure, który uchroni od powstawania poprzecznych uwypukleń i deformacji. Skórki możemy usunąć na wiele sposobów używając remowerów, cążek czy frezarki. O ile płyny do zmiękczania naskórka nie wyrządzą krzywdy o tyle cążki i frez mogą – gdy nieodpowiednio się nimi posłużymy. Skórek nie powinniśmy wycinać, a jedynie docinać, pozostawiając minimalny, bezpieczny margines, który w dalszym ciągu będzie pełnił funkcję ochronną. Pracując frezarką powinniśmy zwrócić uwagę na frezy. Te kulkowe są bezpieczniejsze gdyż można pracować nimi pod każdym kątem. Natomiast wszelkiego rodzaju walce czy stożki wymagają wprawionej i pewnej ręki, wystarczy zły kąt nachylenia frezu czy zbyt duży docisk i rowek gotowy!

Czy możemy ukryć bruzdy?
Oczywiście, że tak! Najprostszym sposobem jest położenie żelu/akrylu czy hybrydy, ale musimy pamiętać o dokładnym przygotowaniu paznokci, co w niektórych przypadkach może być trudne jeśli bruzdy są dość głębokie. Do matowienia płytki polecam użyć frezu diamentowego: walca lub małej kuleczki. Pilnikiem dokładnie nie zmatowimy pobruzdowanej powierzchni, nie muszę chyba tłumaczyć czym grozi próba wyrównania w ten sposób powierzchni paznokcia...
Jeżeli chcemy pozostać przy naturalnym paznokciu i pokryć go tylko lakierem zakamuflowanie uwypukleń nie będzie stanowiło większego problemu. Tak jak przy standardowym przygotowaniu paznokcia, tak i w tym przypadku zajmujemy się skórkami i skracamy paznokieć na pożądaną długość. Delikatnie, blokiem polerskim wyrównujemy powierzchnię paznokcia na tyle, na ile to możliwe i na tak przygotowaną powierzchnię aplikujemy specjalny produkt jakim jest Ridge Filler. Ów specyfik jest przeznaczony właśnie do wypełniania nierówności paznokcia. Tworzy na nim gładką powierzchnię, a także zapobiega przebarwieniu paznokcia i stanowi zarazem bazę pod lakier. Często nazywany jest właśnie bazą wygładzającą pod lakier.
Wiele firm ma w swojej ofercie ten cudotwórczy produkt i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie,

Oczywistą sprawą jest, że wszystko zleży od głębokości bruzd dlatego „program naprawczy” dobieramy indywidualnie. Może zdarzyć się tak, że klasyczny manicure z użyciem Ridge Filler nie wystarczy, ale pamiętajmy, że pozostaje nam jeszcze stylizacja żelem, akrylem czy hybryda. Z pewnością praca na takich paznokciach wymaga odrobiny więcej czasu, ale efekt jest tego wart, a zadowolenie klientki – bezcenne.

Monika Mielniczuk
Dyplomowany Instruktor Euro Fashion Akademii Paznokcia
RaNails
Studio Stylizacji 4U
Chełm
http://www.studiostylizacji4U.webnode.com

PostNapisane: Cz lut 14, 2013 8:04 am 

ja polecam książkę z ef KSIĄŻKA DERMATOLOGIA DLA STYLISTÓW PAZNOKCI

http://sklep.eurofashion.com.pl/inne-pu ... okci-.html

PostNapisane: Pn sie 05, 2013 1:09 pm 

Na moich paznokciach już od dłuższego czasu można zauważyć bruzdy poprzeczne.
Wydaje mi się, że jest ich coraz więcej, dlatego zaczęłam szukać informacji w internecie i trafiłam na to forum. Czytając ten artykuł wywnioskowałam, że powinnam udać się do lekarza\dermatologa. Nie mam potrzeby aby je zakrywać tylko czy jest to faktycznie oznaka jakiejś choroby?

PostNapisane: So wrz 07, 2013 5:42 pm 

Według mnie to zapewne oznaka choroby ale dla pewności przejdź się do specjalisty. To nic nie kosztuje a będziesz pewna.

PostNapisane: Cz wrz 19, 2013 11:48 am 
moderator

A jak radzić sobie z bruzdami? Możemy nałożyć żel lub akryl.Poniżej przedstawiona została rekonstrukcja przy użyciu żelu na męskiej płytce.
Obrazek
Część artykułu Pani Anny Gembala-Papież z "Akademi Paznokcia" 41.
Tak z innej beczki można to wprowadzić jako dodatkową usługę. Poszerzyć listę klientów o kilku mężczyzn.

Możemy zastosować żel z firmy Harmony Structure gel. Ten żel stosujemy pracując na hybrydach. Większość tych niewielkich bruzd zniknie po nałożeniu hybrydy. Jeżeli natomiast bruzdy są bardzo głębokie to polecam żel wyrównujący.
Obrazek

PostNapisane: Cz wrz 19, 2013 11:55 am 
moderator

Możemy użyć również ridgefillera. Preparat o konsystencji lakieru do paznokci. Dostępny w kolorach beżowym i różowym. Wyrównuje on natomiast tylko niewielkie bruzdy.
Obrazek Firma INM
Obrazek firma Blue Cross
Obrazek Firma Color Club

PostNapisane: Cz wrz 19, 2013 12:32 pm 

a ja zauważam bruzdy poprzeczne u młodych dziewcząt-kobiet , które robią sobie zbyt agresywnie manicur

PostNapisane: Pt wrz 20, 2013 10:27 am 

instruktor EF napisał(a):
A jak radzić sobie z bruzdami? Możemy nałożyć żel lub akryl.Poniżej przedstawiona została rekonstrukcja przy użyciu żelu na męskiej płytce.
Obrazek
Część artykułu Pani Anny Gembala-Papież z "Akademi Paznokcia" 41.
Tak z innej beczki można to wprowadzić jako dodatkową usługę. Poszerzyć listę klientów o kilku mężczyzn.

Po takiej rekonstrukcji od razu widać wielką różnicę :)

PostNapisane: Cz paź 17, 2013 3:37 pm 

Takie bruzdy to na pewno coś chorobowego, chociaż i tu chętnie dowiem się Waszego zdania, bo nie wiem czy to prawda, czy plotka, miałam problem z takimi bruzdami, na szczęście lekki i po używaniu odżywki z apteki znikły, ale do rzeczy. Czy to prawda, że takie bruzdy mogą być wynikiem zatrucia organizmu metalami ciężkimi?

PostNapisane: Śr lis 13, 2013 9:59 am 

Białe poprzeczne prążki spowodowane mogą być zatruciem metalami ciężkimi, złą przemianą materii oraz urazami kosmetycznymi. Pojawiają się w niedokrwistości, chorobie serca, ziarnicy złośliwej i niewydolności nerek. U mnie pojawiły się po zdiagnozowaniu tocznia rumieniowatego układowego. Znam również osoby po chemioterapii z podobnym problemem.

PostNapisane: Cz sty 16, 2014 11:23 am 

dzięki za informacje

PostNapisane: Pt lut 07, 2014 10:34 am 

podłużne widziałam często ale poprzecznych nigdy :O dzięki za cenne informacje!

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1