WIOSNA !
Teraz jest Pn cze 25, 2018 9:19 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: So maja 09, 2009 6:57 pm 

Ja nosilam cala ciaze pazurki zelowe i do 5 miesiaca pracowalam, ale akryl odstawilam jak tylko dowiedzialam sie ze jestem w ciazy. Teraz zdjelam, bo zostal mi miesiac i po pierwsze to juz nie chcialo mi sie robic, po drugie niektorzy lekarze kaza zdjac przed porodem, a po trzecie na poczatku zanim nabiore wprawy w przewijaniu, kapaniu itd, to lepiej zebym nie miala pazurkow, bo jeszcze podziubie, albo podrapie malutkiego :P

PostNapisane: N maja 10, 2009 8:09 am 

a ja robilam paznokcie akrylem jeszcze tydzien po terminie porodu, zaswiadczam ze dzieciak jest zdrow jak rybka..
ale tego myslenia chyba nic nie jest w stanie zmienic...juz tyle razy byla o tym mowa...

PostNapisane: N maja 10, 2009 9:06 am 

To pewnie przez to, ze akryl ma taki zapach. Mnie by maz chyba zamordowal jakby sie dowiedzial, ze w ciazy akrylem cos lepie:P

PostNapisane: N maja 10, 2009 6:34 pm 

vegan dżihad napisał(a):
To pewnie przez to, ze akryl ma taki zapach. Mnie by maz chyba zamordowal jakby sie dowiedzial, ze w ciazy akrylem cos lepie:P

zel ma identyczny sklad chemiczny... jak cos nie "pachnie" to nie znaczy ze nie jest szkodliwe, jezeli juz o scisosc chodzi... pokretna ta filozofia :)

PostNapisane: N maja 10, 2009 8:37 pm 

Agnieszka_77 no ja wiem, ze zapach nie jest wyznacznikiem poziomu szkodliwosci. W ciazy to moze byc co najwyzej przyczyna mdlosci, ale wiesz jak to jest...

PostNapisane: Pn maja 11, 2009 10:58 am 

Ja jednak uważam, że w ciąży lepiej jest dmuchać na zimne. Alergie nie muszą ujawniać się od razu po porodzie... A skoro lekarze odradzają to wiedzą raczej co mówią. Nie przebaczyła bym sobie, gdybym przez moje zachcianki odnośnie paznokci podarowała mojemu małemu w pakiecie startowym jakieś choroby lub alergie. Chemia jest chemią nie ważne czy w postaci tabletek, płynów, żeli, akryli. Może moje myślenie trąci Ciemnogrodem, ale takie jest moje zdanie. A poza tym do dnia dzisiejszego nie zostały przeprowadzone żadne badania odnośnie działania paznokciowych produktów na rozwijający się płód. Tak więc ryzyk- fizyk.

PostNapisane: Wt cze 02, 2009 11:13 pm 

lekarz odradza? chciałabym poznać tego lekarza, nie mają o tym pojęcia więc standardowo na wszelki wypadek nie polecają i odradzają
ja też pracowałam na akrylu do samego końca a nawettak jak koleżanka tydzień po terminie, mała ma teraz 1,5 r jest zdrowa jak ryba, gdy się urodziła też dostala 10 pkt,mam doć tej mitologi,chleb też szkodzi tyle ulepszaczy do niego dają, woda mineralna, bo czasem to zwykła kranówa, owoce, warzywa pryskane nie wiem czym, ludzie nie popadajcie w paranoję :blaganie:

PostNapisane: Śr cze 03, 2009 7:43 am 

Dokładnie, dzisiaj już nie ma chyba nic zdrowego,nawet zwierzęta czy roślinki z ekologicznych upraw 'oddychają' zanieczyszczonym powietrzem :flaga:

PostNapisane: Cz cze 04, 2009 3:08 pm 

Każda z nas jest Panią Swego Losu- to tyle :hahaha:

PostNapisane: Pt lip 03, 2009 12:36 pm 

Robie klientkom pazurki w ciazy ale unikam akrylu. Czesci z nich przez hormony pazurki trzymaja sie albo lepiej albo gorzej jak trzymaja sie gorzej to rezygnjemy po co meczyc plytke, mnie i klientke. W sumie to moze zel nie smierdzi ale pyl dluzej utrzymuje sie w powietrzu przez co wiecej go wdychamy, wiec na tej zasadzie zadna metoda nie jest mniej czy bardziej bezpieczna.
Przed porodem zawsze doradzam sciagnac, lekarz powie ze nie ma potrzeby a w szpitalu powiedza ze jest.. po co ryzykowac. Po porodzie dziewczyny tez robia sobie pazurki, moja przyjaciolka zrobila ok 1,5 miesiaca po porodzie bo strasznie drapala mala. Zrobilysmy krociutkie, na tipsie i wszyscy sa zadowoleni. Sciagnela pazurki w 7 miesiacu ciazy bo ja draznil zapach, pylki i nie mogla wysiedziec.

PostNapisane: Pt lip 03, 2009 8:34 pm 

ja odradzaŁam w ogóle paznokcie koleżance gdy chciaŁa sobie zrobic a byŁa w 5 miesiącu ,
osobiście nie uważaŁam żeby to byLo szkodliwe ale tyle sie czyta o alergiach na żel i akryl, zapach liQuidu nie przeszkadza gdy sie z nim pracuje dŁużej ale jak widziaŁam ostatnio padnięte muchy jak robiŁam akrylowe pazurki to wole nie robić kobiecie w ciązy akrylu :niepewny:

Uploaded with ImageShack.us

PostNapisane: So lip 04, 2009 6:35 pm 

słuchajcie Dziewuszki przyłączam się do tematu, jestem w 13 tygodniu i sama sobie robię żelki( czy to nie zaszkodzi maleństwu?), z klientek oczywiście zrezygnowałam, jednej tylko założyłam tydzień temu jeszcze żelki ale akryl niewskazany prawda?jak to tak do końca jest z tymi klientkami no i zakładaniem sobie, myślę że lekarz raczej zwróciłby mi uwagę gdyby to tak bardzo szkodziło?bo zawsze u lekarza miałam założone, a może on się nie zna bo ten staruszek jest około 60-tki?

PostNapisane: N lip 05, 2009 6:42 pm 

ciężki temat z tą szkodliwością akrylu,
ja sama juz nie wiem czy mozna czy nie? bo tyle jest opinii o tym,
dawniej sie mówiŁo ze farbowac nie można wŁosów nawet a teraz która kobieta chodzi z odrostami w ciąży?

Uploaded with ImageShack.us

PostNapisane: Śr lip 08, 2009 5:08 pm 

cóż, z tymi odrostami to nie chcę nikogo straszyć ,ale koleżanka fryzjerka, która pracowała przez całą ciążę urodziła dzieciaczka, który u jednej rączki ma 4 a u drugiej 6 paluszków, i lekarze powiedzieli że to ciągłe farbowanie mogło spowodować to upośledzenie, no ,ale odrostów przecież nie robimy codziennie, albo kilka razy dziennie... wiec sama nie wiem... Robię te żelki ,ale uzupełniam jak mam już spory odrost, żeby nie za często

PostNapisane: Cz paź 15, 2009 2:42 pm 

Uważam, że żelki można mieć w ciąży, ale najlepiej je ściągnąć ok. 1,5 m-ca przed terminem porodu...nigdy nic nie wiadomo;). A łożysko rzeczywiście sinieje, gdy organizm jest niedotleniony.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1