WIOSNA !
Teraz jest N gru 16, 2018 12:50 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr mar 03, 2010 4:15 pm 

Dziewczyny ostatnio zauważyłam u siebie coś czego nigdy wcześniej nawet u kogoś nie spotkałam. Po miesiącu noszenia paznokci musiałam je już ściągnąć, więc nie robiłam odnowy, a moja naturalna płytka już sobie nieźle odrosła. Ogólnie mam krótka, małą płytkę i krótkie łożysko. Nigdy nic się nie działo, a teraz pod naturalnym paznokciem wydłużyło mi się łożysko, tak że widać jak lekko wystaje za opuszek :| Bolał wolny brzeg przy ściąganiu i nie mogłam skrócić pazura. Zaznaczam, że nie na każdym to zjawisko wystąpiło, ale na większości.
Co to może być?

:)

PostNapisane: Śr mar 03, 2010 4:33 pm 

:hello: Wenaa...a moglabys wstawic fotke :niepewny:

PostNapisane: Śr mar 03, 2010 4:52 pm 

czy tobie chodzi o obrąbek naskórkowy podpaznokciowy,solehorn?

PostNapisane: Śr mar 03, 2010 5:01 pm 

Też tak miałam na wskazującym. Po kilku dniach skorka zrobiła się twardsza i tak jakby się oddzieliła od pazurka. Obcięłam cążkami i wszystko jest jak dawniej. Słyszałam jednak, że przy długotrwałym noszeniu przedłużanych pazurków właśnie tak się dzieje :w_mur:

PostNapisane: Śr mar 03, 2010 6:42 pm 

Wydaje mi się, że to łożysko się wydłużyło, na fotce niestety nie będzie tego widać. Grubsza, delikatna, jasnoróżowa skóra, tak to wygląda. Wystaje spod paznokcia naturalnego. Po kilku dniach właśnie wszystko wróciło do normy.

PostNapisane: Śr mar 03, 2010 7:09 pm 

Obrazek

to nic innego niz przerosniete lozysko nazywa sie hyponychium , watkow juz ze 100 bylo na forum :)
http://www.forum-ef.pl/search.php?keywords=hyponychium&terms=all&author=&sc=1&sf=all&sk=t&sd=d&sr=posts&st=0&ch=300&t=0&submit=Szukaj

Odsuwać patyczkiem rozanymi nasaczac oliwka tyle mozna zrobic, bo to zywa tkanka wiec nie radze uzywac niczego ostrego - moze to doprowadzic do onycholizy.

PostNapisane: Cz mar 04, 2010 8:49 am 

Masz po prostu lepiej niż wczesniej zabezpieczoną macierz paznokcia:))))...z czasem wytrze sie i wykruszy:P

PostNapisane: Cz mar 04, 2010 8:50 pm 

MACIERZ? Daj boze zeby sie nie wytarla i nie wykruszyla. Macierz lezy pod walem okolopaznokciowym , watpie zeby pazurek urwardzony zelem/akrylem w jakikolwiek sposob ja oslanial.

PostNapisane: Cz mar 04, 2010 11:17 pm 

bobas napisał(a):
MACIERZ? Daj boze zeby sie nie wytarla i nie wykruszyla. Macierz lezy pod walem okolopaznokciowym , watpie zeby pazurek urwardzony zelem/akrylem w jakikolwiek sposob ja oslanial.

obrąbek naskórkowy podpaznokciowy sie wytrze i wykruszy...jak widac trzeba pisac dokladnie ...dokladnie wiem gdzie leży macierz...ale wczesniej koleżanka napisała o obrąbku...więc ja juz tylko ciągnęłam myśl...tak więc nie ma sensu wypisywac bzdur tylko czytac miedzy wierszami...choc i tu nauka dla mnie, ze trzeba pisac dokladnie pełnymi zdaniami....

PostNapisane: Pt mar 05, 2010 4:08 pm 

Wiem co to hyponychium i wiem, że były tu takie tematy, jednak nigdy nie miałam przerosłego łożyska. Narosło po miesiącu noszenia paznokci i to za bardzo. Nigdy wcześniej nie było z tym problemu. Po ściągnięciu w końcu jakby się cofnęło? W każdym bądź razie bolą mnie paliczki, więc muszę jutro zasiąść z pędzelkiem :P
No cóż chyba nie umrę, więc dziękuję za odpowiedzi ;)

PostNapisane: Pt mar 05, 2010 4:51 pm 

majtkistringi rozumiem teraz do czego sie odnosilo :kwiatek: Nie zawsze na internecie mozna wszystko wydedukowac z odpowiedzi.
Ale napisalas tez ze macierz jest lepiej chroniona? Ale jak ? Jaki ma wplyw "chronienie macierzy' Na przerost lozyska? Moim zdaniem to wolny brzeg paznokcia jest chroniony, ze wzgledu na to ze nie ulega on urazom mechanicznym to tez nie naruszamy lozyska, ktore w tym momencie zaczyna sie wydluzac.
Nie widze zwiazku z macierzą, albo nie rozumiem, moze napiszesz to innymi slowami?

PostNapisane: Pt mar 05, 2010 6:33 pm 

bobas napisał(a):
majtkistringi rozumiem teraz do czego sie odnosilo :kwiatek: Nie zawsze na internecie mozna wszystko wydedukowac z odpowiedzi.
Ale napisalas tez ze macierz jest lepiej chroniona? Ale jak ? Jaki ma wplyw "chronienie macierzy' Na przerost lozyska? Moim zdaniem to wolny brzeg paznokcia jest chroniony, ze wzgledu na to ze nie ulega on urazom mechanicznym to tez nie naruszamy lozyska, ktore w tym momencie zaczyna sie wydluzac.
Nie widze zwiazku z macierzą, albo nie rozumiem, moze napiszesz to innymi slowami?

Obrąbek naskórkowy paznokciowy - Tkanka ta tworzy pod wolnym brzegiem paznokcia wodoszczelne zabezpieczenie, chroniące macierz paznokcia przed infekcją.

Jesli dalej nie rozumiesz, to mozesz zawsze poczytac o budowie i funkcjach przydatków skóry. Pocztaj też o chorobach paznokci...tam moze ktos bardziej obrazowo to wytłumaczył...
Pozdrawiam

Strefa czasowa: UTC + 1