WIOSNA !
Teraz jest N maja 20, 2018 2:45 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: So lip 18, 2009 1:55 pm 

Hej Dziweczyny
Moje pytanie dotyczy uczulenia lub alergii na pył, nigdy nie mialam problemow ale od pewnego czasu wyskakuja mi krostki na dloniach, rekach na szyji i dekolcie mam plamy czerwone.Moze na dloniach to mam od primera bo tez zauwazylam, ze jak naloze nowe pazurki to mi wyskakuja. Jest nie do zniesienia piecze kluje noce mam nie przespane. Pije wapno, biore tabletki, smaruje mascia ale to jak narazie nic nie daje w poniedzialek ide do lekarza.Moze macie albo znacie sposoby aby tego sie pozbyc?????Pracuje w rekawiczkach,maseczce, w koszulce na dlugi rekaw.Prosze o rade

PostNapisane: So lip 18, 2009 4:53 pm 

Uff też z tym walczę szczególnie policzki.. Używam kosmetyków z La Rosche Posay z serii Effaclar, już od dłuższego czasu ok 2 mies i powiem szczerze że zauważam poprawę pomału, policzki są bardziej nawilżone, dodatkowo na noc nakładam Effaclar A.I to jest taki na miejscowe wypryski, i rano przed wyjściem do pracy wklepuje w policzki Sudocrem.. Mam wrażenie ze jakby mniej tego bo pojedyncze chrostki tylko a wcześniej miałam całe plamy.. :buuu: Ale też jestem ciekawa czy macie jakieś sprawdzone maści? :kwiatek: Mi pani dermatolog poleciła kosmetyki z Ireny Eris ale podziękowałam :) Pewnie dlatego ze byłam na kase chorych :)

PostNapisane: So sie 08, 2009 5:27 pm 

Witam
Mi pani dermatolog przepisała maść adwenatan, szybko koi "swędzawkę".Maść mogę polecić ale na różną skórę pewnie różnie działa. Poza tym zakupiłam maseczki oraz rękawiczki nitrylowe bezpudrowe i da się pracować :)

PostNapisane: So sie 08, 2009 7:02 pm 

Poprawiam się Advantan maść 0,1%

PostNapisane: Cz paź 29, 2009 2:42 am 

Ja wlasnie w tym momencie siedze z maseczka nawilzajaca na buzi. Wczoraj zaliczone dwa uzupelnienia i dwa komplety paznokci od podstaw. Buzia tradycyjnie wysypana, juz tez wiem, ze to od pylu. Sprobujcie poszukac w sklepach masek medycznych na twarz, takich, jak na przyklad uzywaja dentysci, asystenci lekarza itd. Dzisiaj juz pracowalam w masce i nie mialam tak podraznionej buzi.
Nie jest zbyt wygodnie pracowac w ten sposob, bo wystaja tylko oczy, ale zawsze to dodatkowa ochrona dla twarzy.
te, ktore maja pochlaniacze pylu moze tego tak nie odczuwaja. Ja czasami jak wracalam do domu, czulam w gardle jakby zbita kule z tego pylu - fuj, bbllee i ciagla chrypa przez to :(

PostNapisane: Pt lis 13, 2009 11:20 pm 

Drogie Panie, proponuje zastanowic sie, zanim zaczniecie smarowac sie roznego rodzaju masciami przepisanymi beztrosko przez lekarzy, obficie dotowanych przez firmy farmaceutyczne. Kazdy lek ma jakies tam dzialanie uboczne i naprawde warto zastanowic sie, czy warto uzywac masci na krosty, czy lepiej zastosowac maximum ochrony przed alergenem. Moze w masce nie pracuje sie zbyt wygodnie, ale na pewno ogromnie nam pomoze. Rekawiczki i dlugie rekawy, oraz zabudowany dekolt takze sprawe ulatwi.
Ja nie mam absolutnie zadnych sensacji alergicznych i zdrowotnych, ale wydmuchany wieczorem nos z zawartoscia bialego proszku, dal mi wiele do myslenia.
Maska, spiete wlosy i dlugi rekaw. Porzadne, chirurgiczne szorowanie dloni i czesto choc jedna rekawiczka ( na reke, ktora trzyma dlon klientki). Po powrocie do domu porzadny prysznic, bo pyl wchodzi wszedzie. Uniform, ktory wyglada schludnie i jest codziennie zmieniany.
Znam sporo stylistek, ktore sa uczulone na pyl i daja jakos rade. Te najbardziej wytrwale, jesli musza sobie spilowac paznokcie, robia to pod prysznicem, a na codzien pracuja w rekawiczkach.
I rzadko stosuja masci, bo one tylko lagodza objawy.

III miejsce The Nail Championships 2010 UK-London Free Form Scupture

PostNapisane: So lis 14, 2009 9:49 pm 

Hej
Dziewczynki powiem tak mam uczulenia na pył (ale to nie jest moim problemem) i na składnik w żelu:(Doszłam do tego przez obserwację. Pracowałam w rękawiczkach, długi rękaw itp. więc kontakt z pyłem jest mały ale mam głupi nawyk jak za dużo nabiorę żelu to wycierałam go w rękawiczkę( używam lateksowych, winylowych bez pudru) po zebraniu z pazurka zwłaszcza przy frenchu. W miejscu gdzie ten żel wycieram to po posprzątaniu ogarnięciu stanowiska zdejmuję rękawiczki myję dłonie i pojawia się zaczerwienienie gdzie po paru godzinkach pojawiają się krostki. Również podczas robienia pazurków zmieniam rękawiczki kilkakrotnie gdyż albo mała dziurka się pojawi albo pilnikiem przejadę. Zrobiłam badania i wyszło że na pył mam ale bardzo małe uczulenie że nie powinno tak się dziać ale Kazano mi przynieść produkty na których pracuję wzięto próbki i wyszło. Czyli co trzeba zmienić firmę. Też mam maści tabletki brałam cuda niewidy ze mną robiła Pani doktor ale po smarowaniu maściami zaczęła mi pękać skóra na dłoniach i nie wygląda to estetycznie:/ Dlatego dziewczynki weźcie zróbcie sobie badania i będziecie miały pewność.

PostNapisane: So sty 23, 2010 2:17 pm 

dziewczyny mi czasami wychodzi uczulenie jak mam dużo pracy .........sprawdzona maść to laticort.......pomaga już po 2 dniach.........

miałam kiedyś akryl po którym po 2 tyg. dostałam plam na szyji, uszach i głowie........szybko zmieniłam akryl na firmę CZĘŚĆ WIADOMOŚCI USUNIĘTA ZE WZGLĘDU NA ŁAMANIE REGULAMINU FORUM i od tamtej pory nie mam problemu z uczuleniem.......

tak jak wcześniej dziewczyny pisały trzeba pracować w maseczce.........polecam również pochłaniacz na stole i frezarkę z pochłaniaczem pyłu.........jest dosyć droga ale warto zainwestować ,bo to naprawdę minimalizuje ilość pyłu.......

PostNapisane: So sty 23, 2010 2:55 pm 

Jak tylko zaczęłam "przygodę" z żelami, od razu kupiłam dobrze wchłaniający pochłaniacz pyłu. Nie wyobrażam sobie bez niego choćby drobnego podpiłowania. Dodatkowo służy jako podpora pod dłoń. Widziałam niestety wiele gabinetów, gdzie dziewczyny zasuwają pilnikami lub frezarkami bez pochłaniacza - a jak się przyjrzeć bliżej, to pod światło widać obłok z unoszącego się pyłu.
Taki pochłaniacz wiadomo nie wchłonie 100%, ale myślę, że z 90 % na pewno. Na ozdobach można czasem przyoszczędzić i mniej kupić, a zainwestować warto w pochłaniacz.

PostNapisane: N kwi 25, 2010 1:35 pm 

Używajcie pochłaniaczy pyłu. To nie jest duży wydatek, a zdrowie jest najważniejsze. Wcześniej gdy nie używałam pochłaniacza miałam chroniczny kaszel i zatkany nos. Odkąd mam pochłaniacz problem znikł. Nawet nie muszę stosować maseczki.
Co do przeróżnych maści na alergię też uważam, że nie wolno ich nadużywać. Doskonały specyfik na alergie to kolagen naturalny firmy Colway (bez parabenów). Ten kosmetyk to koło ratunkowe dla mojej skóry. :kwiatek:

PostNapisane: Wt maja 04, 2010 10:06 am 

Też mam uczulenie na pył i powiem szczerze że to cos okropnego, strasznie swędzi i boli, ręce puchną. Zawsze wyskakuje mi na rękach i wtedy gdy robie coś bez rękawiczek. I tak np wczoraj nie założyłam rękawiczeki piłowałam chwile paznokcie dosłownie chwilę i zaowocowało to na dzień nastepny czymś takim :blaganie:

Załączniki:
Obraz 250.jpg
Obraz 250.jpg [ 40.06 KiB | Przeglądane 6043 razy ]
Obraz 251.jpg
Obraz 251.jpg [ 42.37 KiB | Przeglądane 6040 razy ]
PostNapisane: N gru 19, 2010 4:43 pm 

ja tez niestety mam uczulenie na pyl ,tylko mnie usza strasznie swedza to smieszne :)ale czasem jak jestem dluzej w gabinecie to szok:(

PostNapisane: Wt maja 22, 2012 9:08 pm 

hejka dziewczynki mam uczulenie na pyl nie mam pochłaniacza lecz zamierzam kupić tylko czy zda egzamin jak myślicie? i jaki radzicie kupić? dziękuję za odpowiedź

PostNapisane: N cze 03, 2012 8:55 pm 

tu mówimy o chorobach paznokci, porady na temat sprzętu w innym dziale

Strefa czasowa: UTC + 1