WIOSNA !
Teraz jest Cz lip 19, 2018 10:42 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn sie 10, 2009 11:19 am 

Byłam dziś po raz pierwszy u stylistki. Zrobiła mi paznokcie przedłużone na tipsie metodą żelową. Tak bardzo mi się te pazurki spodobały, że szybko od niej poszłam pokazać te cuda koleżankom. No i ehh zapomniałam się jej zapytać co mam teraz robić z tymi paznokciami? Jak dbać aby żel mi nie odchodził nie zapowietrzał się , czy po prostu nosić je sobie spokojnie i nic nie robić przy nich? Można te skrócić np. po 2 tygodniach? I co po miesiącu, jeśli mam na tipsach mlecznych namalowany żelem końcówkę french to jak mi paznokieć będzie rósł to co wtedy , bo ta końcówka mi się przesunie do góry. Ile razy mogę mieć uzupełnienie beż ściągania tych starych tipsów?? Wszelkie pomocne rady mile widziane ;) :D

PostNapisane: Pn sie 10, 2009 10:55 pm 

po pierwsze nie masz wplywu na to, zeby zel nie odchodzil, czy zeby sie nie zapowietrzal, bo to jest wszystko kwestia wykonanej pracy. zadne stosowanie odzywek nie zlikwiduje zapowietrzenia ani nie zapobiegnie odpadnieciu przedluzonego paznokcia.\
pozostaje jedynie nosic je i dbanie ewentualnie o to, zeby regularnie chodzic na uzupelnianie. na odrastajaca koncowke tez nic nie zaradzisz oprocz uzupelnienia, stylistka bedzie wiedziala w jaki soposb znowu "przesunac" koncowke frencha, zeby byla umieszczona na odpowiednim poziomie.

uzupelnianie jest zalezne od Ciebie. najlepiej robic to, gdy odrost nie jest jeszcze na tyle duzy, zeby dalo sie go ladnie wyprowadzic. gorzej, gdy przyjdziesz z paznokciami odrosnietymi do polowy, wtedy nie ma gwarancji, ze nie trzeba bedzie ich sciagac i robic kompletu od nowa.

starci??? :kwiatek:

PostNapisane: Pn sie 10, 2009 11:15 pm 

Dobrze jest wcierać oliwkę z wit. E w skórki - na zdrowym paznokciu każda masa (żel/akryl) lepiej się trzyma, ale też i ładniej wygląda :kwiatek: :kwiatek:

PostNapisane: Wt sie 11, 2009 3:01 pm 

a ja sie nie z godze z tym ze klientka nie ma wplywu na to to zeby produkt nie odchodzil lub nie zapowietrzal sie. Jak bedzie miala juz tyle uzupelnien ze pod produktem bedzie juz jej naturalny paznokiec, ( a nawet przy tipsach moze sie tak zdarzyc) to jak wszystkie wiemy, paznokiec moze sie zwijac w rulonik a produkt odchodzic od paznokcia, dlatego zalecam regularnie wcierac oliwke od spodu paznokcia jak i w skorki :kwiatek:

PostNapisane: So wrz 12, 2009 3:39 pm 

polecana jest tez odzywka z mirry - Onnymyrhe bodajze - oryginalna nazwa na opakowaniu.

PostNapisane: Wt wrz 15, 2009 8:47 pm 

napewno najwiekszy wplyw na to jak sie material zaprzyjazni z plytka paznokciowa bedzie miala stylistka, a jesli chodzi o druga strone to ... panie nas odwiedzajace powinny byc powiadomione co nalezy , a co nie im robic. Moje akrylowki wiedza ze akryl po nalozeniu jeszcze jakis czas pracuje , a ze jest porowatym materialem to oczywiscie oliwka jest super, a woda :( Zelowych pan jest coraz mniej u mnie, ale material potrzebuje troszke czasu wiec UWAGA. No i zawsze mowie wszystkim ze te pare sekund zanim cos do raczki wezma i to jak je chwyca - mam na mysli wlasciwe zachowanie z ich strony- chroni ich paznokietki :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:

Mistrzyni Fantasmagorie 2010 "Nailbusiness"
Vicemistrzyni Fantasmagorie 2010 Nailart "Chopin"

PostNapisane: Wt paź 06, 2009 10:23 am 
moderator

1. Obchodź się ostrożnie z paznokciami. Uważaj na klamki, spłuczki.
2. Używaj balsamów do rąk do codziennej pielęgnacji.
3. W celu nawilżenia stosuj oliwkę.
4. Używaj zmywaczy bezacetonowych.
5. Po okresie ok tygodnia pilnikiem o ziarnistości 180 podpiłować minimalny odrost przy skórkach.
6. W przypadku, gdy paznokieć szybko odrasta można skrócić go z długości pilnikiem o ziarnistości 150 lub 180.
7. Po upływie 3 tygodni nie zapomnij umówić się na dopełnienie.

PostNapisane: Wt paź 06, 2009 11:54 am 

instruktor EF napisał(a):
5. Po okresie ok tygodnia pilnikiem o ziarnistości 180 podpiłować minimalny odrost przy skórkach.

A po co????????????

PostNapisane: So paź 31, 2009 1:04 pm 

zeby byl mniej widoczny:)

Oliwka podstawa!!! szczegolnie przy akryl-on kocha oliwke!!! Ja zawszen zalecam swoim klientkom by po 2 tygodniach przyszly na spilowanie i przemalowanie paznokci. Wtedy odrost smarujemy line out'em, lekkie opilowanie i paznokcie sie trzymaja bez zadnego problemu do nastepnego uzupelnienia :kwiatek:

1 Place Strut your Stuff
http://www.jasinska.com
tel. 607739890

PostNapisane: So paź 31, 2009 8:18 pm 

Dziewczyny a gdzie najważniejsza rada?

RĘKAWICZKI przy pracach domowych i zmywaniu naczyń, kuchnia i ogródek to katorga dla skory naszych dłoni i dla paznokci.

PostNapisane: Wt lis 03, 2009 9:33 pm 

instruktor EF napisał(a):
1. Obchodź się ostrożnie z paznokciami. Uważaj na klamki, spłuczki.
2. Używaj balsamów do rąk do codziennej pielęgnacji.
3. W celu nawilżenia stosuj oliwkę.
4. Używaj zmywaczy bezacetonowych.
6. W przypadku, gdy paznokieć szybko odrasta można skrócić go z długości pilnikiem o ziarnistości 150 lub 180.
7. Po upływie 3 tygodni nie zapomnij umówić się na dopełnienie.

8. Szczoteczką do zębów czyścić paznokcie od spodu
9. Używać rękawiczki przy wszelkich pracach domowych

Żadna z moich klientek nie piłuje sama paznokci, gdyż pojawiający się odrost nie ujmuje paznokciom, gdy te przedłużone są poprawnie tzn. przy skórkach jest minimalna ilość masy. Wystarczy przemyć zmywaczem bez acetonu i pomalować lakierem po ok. 2 tyg (w zależności od szybkości wzrostu)

:kwiatek:

PostNapisane: Pn lis 09, 2009 5:28 pm 

Przy prawdlowo zalozonych paznokciach metod akrylową czy zelową klientka powinna pamietac:
1. Uwazac na klamki w samochodzie... przyzwyczajenie do paznokci... jezeli stwierdza ,ze nie czuje sie dobrze w tej dlugosci ,udaje sie do swojej stylistki na skrocenie.
2. powinna uzywac oliwki aby smarowac wal okolopaznokciowy i pod paznokciem . Jest to bb wazne gdyz odzywia skorki a roznący paznokciec naturany(od spodu) jest bardziej nawilzony i elastyczny przez to lepiej sie trzyma masy.
3.kiedy paznokiec odrasta pojawia sie naturalny .przy prawidlowo wykonanych nie widac jakiejkolwiek roznicy i nie ma zadnego uskoku pomiedzy nimi. Trzyma sie ,nie podchodzi powietrzem.
4.Wygoda i przyjemnosc ,ze za 4 lub 5 tygodni odwiedzam styliste na dopelnienie. Pamietajmy ,ze nie mozna przedluzac w nieskonczonosc dopelnienia. Stylistka powinna wiedziec kiedy powinno to nastąpic widzac naturalną plytke ,gdyz od niej to zalezy(dlugosc , budowa) a wykonanie sztucznych powinno zawsze byc na tym samym wysokim poziomie.

Mistrzyni Europy Nail Art 2003 ,2004,2005
Mistrzyni Polski Nail Art 2002

PostNapisane: Pn mar 15, 2010 2:01 pm 

kilka moich klientek chcąc dłużej nosic tipsy/zelowe/spilowywalo sobie przy skorkach odroscik doszlo do tego ze robiac to nieumiejetnie spilowaly sobie płytkę-teraz sa wglebienia,nierownosci itd..dletego jesli klientka sie upiera polecam jej bloczek polerski-odzywke ktora aplikuje na cala płytke wtedy odroscik jest niewidoczny no i obowiazkowo oliwka :bicz:

PostNapisane: Pn mar 15, 2010 4:13 pm 

ja natomiast nie jestem absolutnie za tym-by moje Klientki same cokolwiek przy pazurkach manipulowaly ( pilowanko itp) poza oliwka i szczera przyjaznia z rekawiczkami podczas obowiazkow domowych nie polecam nic-czasami jeszcze lakier bezbarwny :krag:

Strefa czasowa: UTC + 1