WIOSNA !
Teraz jest Wt wrz 25, 2018 4:33 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt sie 06, 2010 10:07 pm 

Dziewczyny mam problem. Dzis byla u mnie klientka na odnowe i jak ściągłam żel to na jednym paluszku była mała zielonkawa zmiana tak 3 mm na 3mm -taka plamka.Inne paznokcie ok.Tylko jeden paznokiec!!paznokieć ten niestety był podpowietrzony dosc mocno i na poczatku myslałysmy ze to przebarwienie ale jak zaczelam pilowac nie dalo sie tego do kona usunac pilnikiem.Dziewczyna miala zawsze zdrowe pazanokcie,nigdy nic sie jej nie działo!!co to moze byc??zaluje ze nie zrobilam fotki (skapłam sie po czasie...). Czy taka mala zmianka na jednym paznokciu to moze byc oznaka początku grzybicy???nigdy nie maialam takiego problemu i jestem w szoku. Bardzo mnie to nurtuje co sie stalo i dlaczego tak sie stało..Mma nadzieje ze nawet bez zdiecia doswiadoczone dziewczyny pomozecie:)

PostNapisane: So sie 07, 2010 8:56 am 

Pod żelem zauważyłam zielone odbarwienie, co to jest?”

Sprawcą tego jest bakteria, najczęściej "Pseudomonas aeruginosa" lub "Staphylococcus aureus" (jest ich kilka odmian). Bakteria może się pojawić pod produktem lub pod paznokciem. Tutaj opiszę dlaczego bakteria ta może się pojawić pod produktem. Jeżeli przebarwienie pojawiło się pod naturalnym paznokciem, klientka powinna byc wysłana do dermatologa.

Co powoduje rozwój tej bakterii?

Bakteria może pojawić się pod produktem dwoma drogami:

1) Bakteria była na paznokciu, ale nie była prawidlowo usunięta przed nałożeniem produktu. Czyli jest wynikiem nieprawidłowego przygotowania paznokcia. Baterie są obecne wszędzie, dlatego bardzo ważne jest żeby przed nałożeniem produktu na paznokieć idealnie go oczyścić oraz po prawidłowym oczyszczeniu paznokcia, nie dotykać go (np. odbieranie telefonu, szukanie kluczy
w torebce..). Mozliwe jest też przeniesienie bakterii na brudnym pilniku. W momencie kiedy nałożymy produkt na zabrudzonego paznokcia, bakteria ma idealne środowisko do rozwijania się (ciepłe, wilgotne środowisko, bakteria ta rozwija się w okolicy bez dopływu powietrza).

2) Bakteria dostała się pomiędzy produkt i paznokieć po zrobieniu paznokci.
Może być wynikiem sklejania przez klientkę złamanego paznokcia, nie odtłuszczając i nie czyszcząc paznokcia, lub noszeniem plastra na złamanym lub odklejonym paznokciu.

Bakteria ta rozwija się w ciepłym, wilgotnym (wilgoć nie jest powodem rozwijania się bakterii, ale przypiesza jej rozwój), odżywia się keratyną (białkiem z którego paznokieć jest zbudowany). Początkowe stadium odznacza się żółtawo- zielonym nalotem, z czasem nalot ten ciemnieje.

Jak pozbyć się tej bakterii?
• Delikatnie spiłować cały produkt z paznokcia. Akryl można odmoczyć.
• Delikatnie usunąć nalot z naturanego paznokcia drobnoziarnistym pilnikiem (240). Pilnik ten wyrzucić, ponieważ trudno go będzie nawet dobrze zdezynfekowac. Nie używać tego pilnika na innych paznokciach. Najczęściej nie jest możliwe usunięcie całego przebarwienia (które jest wynikiem infekcji, ale nie infekcją samą w sobie)..ale jest możliwe „rozjaśnienie” przebarwienia. • Dobrze wyczyścić paznokcia, wcierając odtłuszczacz (np. Scrub Fresh, Creative Nail Design, który ma również właściwości bakteriobójcze). Nałożyć primer kwasowy (ma w sobie dodatkowe właściwości odtłuszczające). Zostawić do wyschnięcia. Na paznokcia można nałożyć produkt. Przy nakładaniu żelu należy nakładać go w cieńszych warstwach ponieważ trochę osłabiony paznokieć może odczuwać ciepło przy utwardzaniu się produktu (czyli np zamiast 2 grubszych warstw nałożyć 3 cieńsze)

Należy pamiętać żeby obserwować tego paznokcia aż przebarwienie nie odrośnie. Jeżeli okolica
będzie robić się znowu ciemniejsza, usunąć produkt i wysłać do dermatologa.

PostNapisane: So sie 07, 2010 6:19 pm 

Dzieki za wyczerpująca odpwiedz.....mam nadzieje ze to zejdzie :blaganie:

PostNapisane: So sie 07, 2010 7:07 pm 

A jeszcze mam pytanie dotyczace jak i dlaczego ona powstala ta bakteria? a czy mogla ona powstac niezaleznie ode mnie???? czy jest to ewidentnie wina stylistki?????ona tego paznokcia miala dosc bardzo podpowietrzonego i tam dostawala sie woda i roznosci pewnie...
Czy pojawienie sie tej bakteri jest tylko i wyłącznie moja wina??i jak wytłumaczyc to klientce zeby nie wpadla w panike?? a zanim wybierze sie do dermatologa co mozna robic z tym??moze jakie płyny sa specjalne lub cos????

PostNapisane: So sie 07, 2010 8:03 pm 

Spilowac zielony nalot, odtluscic i mozna zastosowac popularny cloctrimazol w kremie.

Poczekac az paznokiec zrosnie jezeli bakteria wniknela w glebsze partie pazura.

PostNapisane: So sie 07, 2010 8:09 pm 

Dzieki Jowka :kwiatek:

PostNapisane: N sie 08, 2010 6:49 am 

Jedna z moich klientek tez miala tego typu zmiany....niestety okazalo się, ze bez wizyty u dermatologa się nie obeszlo, bo preparaty dostępne bez recepty byly za słabe...zmiana była pod płytką ,,,po ok. czterech miesiącach juz jest ok...ale nie radze nic robic na wlasną reke tylko po prostu wysłac do lekarza...odmian zmian grzybiczych jest dużo, a w przypadku mojej klientki okazalo się, że miala akurat dwa w jednym, bo byly to dwie rozne zmiany i dzięki szybkiej diagnozie, szybko to zlikwidowala. Zmiany takie mogą powstac nawet podczas przesadzania kwiatkow w domu, czy w czasie mycia naczyn....nie bierz mic do siebie, ze to z Tojej winy. Jesli zachowujesz odpowiednia czystosc to niekoniecznie przyczyna jest po Twojej stronie. Pozdrawiam-Sylwia

PostNapisane: N sie 08, 2010 6:57 am 

Zeby Ci klientka nie wpadla w panike, powinnas na samym początku wytłumaczyc klientce, ze o sztuczne paznokcie trzeba tak samo dbac jak o własne. To że ktos zrobi jej piekne paznokcie nie oznacza, ze nie trzeba czyscic ich od spodu, czy przychodzic na korekte gdy podejdzie powietrze. Mam klientki, któe piorą w chalupie recznie, w ogródku robią w ziemi bez rekawic, a pozniej kłapią dziobem, że tu zaszlo i tam zaszlo....i wlasnie trzeba je uswiadomic, ze musza dbac o czystosc tych paznokci, gdyz biedy łatwo sobie narobic. Moja mama kiedys podczas prac na działce wbila sobie malutki gwoździk w okolice wału paznokciowego...to nawet nie bylo wbicie, a draśnięcie...pojawila sie grzybica, paznokcie odchodzily od łożyska i postepowalo to coraz bardziej. Musiala isc do dermatologa....dzieki temu szybka diagnoza i leczenie daly efekt....

A ta moja klientka od zielonego paznokcia gdy wysłałam ją do dermatologa, to sie zapierala itp....ale jak jej zaczął paznokiec odchodzic od łozyska to sie przestraszyla i poszla...dlatego radzę Ci wysłac tą Twoja jak najszybciej zeby jak najszybciej sie tego pozbyc. I na tym że to Ty zrobilas jej paznokcie świat sie nie konczy, bo nie wiesz co ona robi z paluchali jak od Ciebie wychodzi. Nie bierz tego do siebie..bakterie mogla zlapac byle gdzie:)

Pozdrawiam raz jeszcze:)

PostNapisane: N sie 08, 2010 7:49 pm 

Dzieki :kwiatek:

PostNapisane: Pt mar 25, 2011 7:50 pm 

te bakterie żyją w glebie , w wodzie. Jeśli ktoś ma np zapowietrzony mocno paznokieć i robi dużo np w ziemi i w wodzie to może coś takiego mieć

PostNapisane: Wt sty 10, 2012 2:38 pm 

dziewczyny ,a powiedzcie mi jak dlugo rosnie zainfekowany paznokiec. mam klientke ktora ma zmiany na wszystkich paznokciach (zdradzila mnie kilka razy korzystala z zakupow grupowych i stylizacje miala w innych gabinetach) leczy sie juz ok 2 mcy ale wydaje mi sie ze choroba powieksza sie . jak przyszla pokazac mi plytke prawie 3 mce temu bo chyba wystraszyla sie plamami zolto- brazowymi zaczela kadzic ze u pani to tak sterylnie i wogole a chodzila gdzie indziej bo placila 20 zl mniej .. zaproponowalam pani wizyte u dermatologa jest podobno po 2 pulsach i namawia mnie zebym nalozyla jej mase ale boje sie .paznokiec chyba odrasta ladny od walu paznokciowego .ale tak naprawde ja nie ponosze odpowiedzialnosci za te zmiany. i boje sie ze sama moglabym sie zaraz. zreszta chyba plytka cala musi sama odrosnac .

PostNapisane: Cz sty 12, 2012 12:31 am 

famka napisał(a):
dziewczyny ,a powiedzcie mi jak dlugo rosnie zainfekowany paznokiec. mam klientke ktora ma zmiany na wszystkich paznokciach (zdradzila mnie kilka razy korzystala z zakupow grupowych i stylizacje miala w innych gabinetach) leczy sie juz ok 2 mcy ale wydaje mi sie ze choroba powieksza sie . jak przyszla pokazac mi plytke prawie 3 mce temu bo chyba wystraszyla sie plamami zolto- brazowymi zaczela kadzic ze u pani to tak sterylnie i wogole a chodzila gdzie indziej bo placila 20 zl mniej .. zaproponowalam pani wizyte u dermatologa jest podobno po 2 pulsach i namawia mnie zebym nalozyla jej mase ale boje sie .paznokiec chyba odrasta ladny od walu paznokciowego .ale tak naprawde ja nie ponosze odpowiedzialnosci za te zmiany. i boje sie ze sama moglabym sie zaraz. zreszta chyba plytka cala musi sama odrosnac .

Ja bym nic jej nie nakładała, tak na wszelki wypadek. To, że powiedziała, że jest po 2 pulsach, nie jest raczej 100% gwarancją, że lekarstwo wbudowało się w płytkę. Poczekaj aż zrośnie w całości (2 miesiące to stanowczo za krótko). Ewentualnie jak się upiera, to można by jej nałożyć żel do rekonstrukcji paznokci, przeznaczony na tego typu przypadki, bo zawiera climbazol, który sam w sobie nie wyleczy raczej paznokci, ale dobrze zadziała wspomagająco i na niego dopiero nałożyć inny żel. Powinno się trzymać.

PostNapisane: Cz sty 12, 2012 4:06 pm 

dziekuje , ale zastanawiam sie czy cale miejsca spilowac przy miejscach zmienionych ????czy moge pozozyc zel z clortimazonem na plytke

jak bede widziala sie z ta pania to zrobie zdjecie paznokci i wstawie

PostNapisane: Śr sty 18, 2012 12:50 pm 

w nowy watku sa zdjecia pazurow - chyba to grzyb

Strefa czasowa: UTC + 1