WIOSNA !
Teraz jest Wt paź 23, 2018 12:54 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr sie 14, 2013 12:06 pm 

Cierpię z powodu okropnego nawracającego problemu z wrastającymi paznokciami. Szukam jakiegoś skutecznego i stosunkowego mało bolesnego sposobu na rozwiązanie tej dolegliwości. Niestety mam bardzo niską tolerancję na ból. Czy ktoś próbował tej metody http://alegratka.pl/ogloszenie/pedicure ... 20b4375625? Obiecuję cuda w porównaniu do innych metod... Jak macie jakieś doświadczenia to będę wdzięczna za info.

PostNapisane: Śr sie 14, 2013 12:48 pm 
moderator

Nic o tym nie wiem ale chętnie się dowiem.

PostNapisane: Pn sie 19, 2013 12:37 pm 

Kostka Arkady to takie urządzenie utrzymujące palec w bezruchu podczas nakładania akrylu, po uprzednim wyciągnięciu wrastającego paznokcia z walu paznokciowego. Jest to rodzaj imadła w kształcie zbliżonym do sześcioboku (stąd nazwa - Kostka, Arkada to nazwisko twórcy) z systemem kopytek odpowiednio wyprofilowanych, sama kostka jest bardzo kosztowna ok 20 tys. zł , a szkolenie chyba 4 tys. metoda ciekawa i bardzo mnie przekonuje, akryl trzyma paznokieć w ryzach i nie dopuści do ponownego wrośnięcia, ale wyciąganie musi być w znieczuleniu miejscowym , przynajmniej Emlą. Działanie podobne do klamry tylko akryl jest na całej powierzchni paznokcia, co daje lepszy efekt estetyczny, pod warunkiem oczywiście , że nie odpadnie;) Koszt zabiegu to chyba kilkaset złotych. Mogę mylić kwoty, bo dzwoniłam do kliniki p. Arkady po informacje ,już kilka miesięcy temu, dobrze nie pamiętam , ale ceny ścięły mnie z nóg

PostNapisane: Śr sie 28, 2013 12:38 pm 

z tego co ja sltszalam to koszt tej Kostki wynosi ok 5 tys ( takich info udzielila mi p. Podolog wspilpracujacaz ta firma) oczywiscie moge sie mylic. Metoda wydaje sie bardzo ciekawa jedynie ciekawi mnie czy podczas unoszenia paznokcia wkrecajacego nie dojdzie do poderwania plytki od lozyska?

PostNapisane: Pt sie 30, 2013 1:00 pm 

Brzmi niezbyt ciekawie, ja poszukam innego sposobu ale dzięki za więcej informacji w tym temacie.

PostNapisane: Pn wrz 23, 2013 8:04 pm 

Alpa miałaś racje odnośnie kwot, kostka kosztuje 23 tys netto :)

PostNapisane: Wt paź 22, 2013 1:53 pm 

Wow... ciekawe jaki jest koszt zabiegu...

PostNapisane: Śr sty 28, 2015 11:30 pm 

Koszty zabiegu są takie jak koszt pokrycia akrylem jednego paznokcia + oczywiście zakup urządzenia. Ale kasujesz za zabieg koło 400-500zł za 1 paznokieć, lub jeszcze więcej!, więc szybko się zwraca, biorąc pod uwagę, że jeden zabieg arkady odpowiada minimum 4 miesiącom noszenia klamry ortonyksyjnej (a wiadomo, że klamrę trzeba przesuwać wielokrotnie, co również kosztuje), mimo wszystko się opłaca. Sam zabieg teoretycznie nie boli. Może zaboleć jak łopatki, którymi sie podważa paznokieć wbiją się pod paznokieć za mocno (czasem trzeba). Jeżeli kogoś bardzo boli, robi się znieczulenie miejscowe (musi być wtedy personel medyczny).
Podsumowując: najszybsza metoda, trochę boli, z natychmiastowym efektem, bez żadnej rekonwalescencji, totalnie niewidoczne, bo na paznokciu nie ma żadnych drutów, tylko sam akryl.

PostNapisane: Wt cze 30, 2015 2:37 pm 

Byłam na szkoleniu, ale nie jest to do końca bardzo szybko zwracalna inwestycja. Niestety, koszt jest duży. Za zabieg też oczywiście dużo można skasować, ale ilość przeprowadzonych zabiegów jest zależna od ilości chętnych. Jeśli mamy dużo klientek, które są tym zainteresowane, to jak najbardziej opłaca się w to zainwestować. Jeśli ktoś sporadycznie o to pyta, raczej nie ma to sensu.

Strefa czasowa: UTC + 1