WIOSNA !
Teraz jest Pn wrz 24, 2018 7:02 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt maja 15, 2015 1:10 pm 

Witam serdecznie, mam na imie Agnieszka i jestem swiezo upieczonym stylista paznokci. Szkole konczylam w Irlandii. Nie byl to zwykly kilku dniowy kurs, a roczne szkolenie z egzaminem zawodowym.
Mam swoja prace stala, ktora totalnie nie jest zwiazana z branza, ale od miesiaca dorabiam sobie na weekendach w dosc popularnym u mnie Nail Bar. Na poczatku bylo pieknie, praca marzen, ludzie przemili, robie to co kocham, no po prostu super.
Jednak ostatnio wydazylo sie cos co mocno zmienilo moje zdanie i chcialam sie zapytac czy wy rowniez sie spotkaliscie z czyms takim, z czyms co sie okazalo nagminne.
Jako ze jestem swiezakiem na razie robie podstawowe rzeczy w salonie, jak manicure hybrydowy, zwyky manicure oraz pedicure.
W ostatnia sobote przyszla do nas kobieta na podstawowy pedicure, czyli opilowanie oraz kolor z poprzedzajacym moczeniem stop. Kobietka przyszla troszke wczesniej wiec recepcjonistka sama poprosila ja o to by usiadla w fotelu i juz moczyla nogi kiedy ja konczylam robic manicure innej babeczce. Kiedy juz usiadlam do mojego nieszczesnego manicure patrze ze kobieta ma zielono-brunatny paznokiec. Ciary mnie przeszly ale opanowanie zapytalam czy przypadkiem sie nie udezyla w niego. Kobieta z pelnym usmiechem na twarzy zaczela sie smiac ze ona "gnije" - znaczy ze ma infekcje grzybicza...i ze recepcjonistka o tym wie.
Zmrozilo mnie niesamowicie, przeprosilam pania na chwile, i pedem do recepcjonistki ze to jest grzyb i ze go nie zrobie bo moje narzedzia nie beda sie juz nadawac dalej dla kogos innego. Takie rzeczy plynem sie nie zalatwi, trzeba to do atoclavy wrzucic...ktorej i tak w salonie nie ma...
Pierwsze pytanie jakie recepcjonistka mnie zapytala to czy kobieta JESZCZE ma paznokiec, jak ma to mam go pomalowac. Oczy wyszly mi na wierzch ze zdziwienia. Nauczona i przemaglowana ze grzyb jest numerem jeden jako przeciwwskazanie do jakiegokolwiek zabiegu, teraz kaza mi jak gdyby nigdy nic pomalowac grzyba lakierem, ktory pozniej zostanie uzyty na zdrowej osobie.
Zostalam zmuszona do pomalowania tej babki paznokci u stop...w podwojnych rekawiczkach, nie uzywajac zadnych z moich narzedzi. Kobieta miala mega zaawansowana grzybice paznokcia... na wymioty mnie bralo...
Bylam mila i opanowana w stosunku do niej, a ta na sam koniec jeszcze zlozyla na mnie skarge ze "rozmawialam" o niej, na jej temat i ze poczula sie zle z tym.
No do jasnej Anielki, jak mozna z usmiechem na twarzy powiedziec ze sie gnije i nic sobie nie robic z infekcji grzybicznej, do tego byc zmuszonym przez salon do obsluzenia klientki jak normalnej zdrowej osoby... w glowie mi sie nie miesci.
Jutro znowu tam ide...bierze mnie obrzydzenie na sama mysl. Bo rozmawiajac z innymi dziewczynami z salonu...grzybica jest tam na porzadku dziennym i musza obsluzyc klienta bo bedzie "scena". Jak teraz z czystym sumieniem moge polecic komus kolor lakieru, jak wiem ze ktos z grzybica mial go wczesniej. W glowie mi sie nie miesci takie cos...kasa,kasa i jeszcze raz kasa.
Czy ktos rowniez mial okazje pracowac w takim salonie, albo spotkal sie z czyms takim? Czy ja po prostu przesadzam? :co_sie_dzieje:

Za pare miesiecy otwieram swoj maly domowy salon paznokci w domu i w zyciu nie obsluze kogos z grzybica. Powiem grzecznie, ze musi szukac pomocy u lekarza, a po leczeniu z checia ja przyjme, nawet z jakims rabatem.

Sorry za dlugiego posta, musialam sie gdzies wygadac :placz:

PostNapisane: Pn maja 25, 2015 9:50 am 

Masakra, co za historia...

Moja koleżanka niedawno nabawiła się grzybicy w pobliskim salonie, już nigdy tam nie pójdziemy!!

PostNapisane: Wt cze 30, 2015 2:30 pm 

Niestety, takie są realia wielu salonów w Polsce. Zauważ, że nie możesz nie tylko polecić tego koloru, ale i każdego innego, bo najprawdopodobniej niejednym lakierem malowano jakiś zagrzybiały paznokieć. Uderza tylko nieświadomość ludzi, których grzybica śmieszy... Ciekawe, co będzie, kiedy reszta paznokci zostanie zainfekowana...

PostNapisane: Pt wrz 11, 2015 7:19 pm 

Masakra, nie zazdroszczę przeżycia. Szkoda tylko, że potem klientki cierpią na tym dalej, bo grzybica się cholernie łatwo przenosi.... Nie fair zachowuje się ten salon w stosunku do swoich klientek i jeszcze was w to miesza!

Strefa czasowa: UTC + 1