WIOSNA !
Teraz jest N maja 27, 2018 4:17 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr gru 09, 2009 8:19 am 

Czesc dziewczyny widze ze watek jest sprzed jakiegos czasu ale moze jeszcze ktos tu zajrzy. Ja skonczylam i studium kosmetyczne i studia wyzsze w Warszawie wiec mam porownanie. Wszystko zalezy od tego co chcecie robic. Nauka w studium skupia sie glownie na umiejetnosciach praktycznych przydatnych podczas pracy przy fotelu i jest tego naprawde duuuuzo. Jesli chodzi o kosmetologie to glownie chemia, sa oczywiscie tez zajecia praktyczne w gabinecie i to sporo ale osobiscie nie nauczylam sie niczego nowego, studium dalo mi o wiele wiecej jesli chodzi o prace gabinetowa. Pisalyscie o kursach polrocznych, hmmm nie chce nikogo urazic ale nie wyobrazam sobie pracy w gabinecie po czyms takim. Studium czy studia to tylko podstawa, pozniej trzeba sie jeszcze duuuuuuzo nauczyc wiec nie wyobrazam sobie jakie umiejetnosci ma sie po takim kursie. Jesli macie jakies pytania chetnie odpowiem, piszcie na prv.
pozdrawiam

PostNapisane: Śr gru 09, 2009 8:22 am 

oj chyba przez pomylke zalozylam nowy watek upsss.... to mialo byc do watku: szkola kosmetyczna czy kurs?

PostNapisane: Wt sty 12, 2010 11:01 am 

przygotowywany jest projekt ustawy, która ma ograniczyć kompetencje kosmetologa i tech.usług kosmetycznych, ponieważ kosmetyczka, ksometolog i dermatolog zaczęli sobie wchodzić w paradę i jeśli ustawa przejdzie to kosmetyczka bez studiów licencjackich nie będzie mogła robić np mikrodermabrazji czy pilingów kwasowych.

studium = praktyka
studia = ogrom wiedzy chemicznej i biochemicznej

de facto kosmetologia = nauka o kosmetyku, czyli o jego składzie, produkcji i zastosowaniu, niekoniecznie o jego praktycznym zastosowaniu. taki mały paradoksik :)

PostNapisane: N mar 28, 2010 11:26 am 

NIE POLECAM NWSK NA NOWOWIEJSKIEJ WE Wrocławiu!!! SZKOŁA JEST TRAGICZNA, A NAWET PRZY WYBIERANIU PAPIERÓW ROBIĄ PROBLEMY I CHCĄ KASY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ZŁODZIEJE!!!!!!!!!!!!!! WSZYSTKIEGO BRAKUJE, NICZEGO SIĘ NIE NAUCZYCIE A TYLKO BĘDZIECIE MIEĆ ZJEDZONE NERWY A O PORTFELACH JUŻ NIE WSPOMNĘ!! tragedia!!

:)

PostNapisane: N mar 28, 2010 8:31 pm 

No to sobie wyobraźcie że moja konkurencja jest po trzymiesiecznym kursie kosmetycznym w trybie weekendowym :brednie:

:ble:

PostNapisane: Pn mar 29, 2010 12:37 pm 

To na pewno się wiele nauczyła... Ja się boję chodzić do kosmetyczek, bo nigdy z nimi nic nie wiadomo! Chyba, że ktoś jest sprawdzony. Raz szperając w ogłoszeniach widziałam ofertę pracy w salonie na stanowisko kosmetyczki i pisało: wykształcenie - może być po kursie...
;| Kurs niczego nie nauczy! Jak można to wszystko pojąć w tak krótkim czasie, to po studiach czy studium jeszcze trzeba się całe lata samemu dokształcać i interesować tym by cokolwiek wiedzieć... Porażka!

laurette, o wchodzeniu tej ustawy słyszę już od jakiś 2 lat jak nie więcej, i co? Nic.

PostNapisane: Pt maja 14, 2010 11:00 am 

Wdł. mnie najtrafniejsza kombinacja na Podstawowy Start:

- studia kosmetologii, w trakcie nich szkolenia dodatkowe, szkolenia, szkolenia i jeszcze raz szkolenia, oraz- praktyka w gabinecie.

Można połączyć to wszystko (nie tylko mnie się to udało), a efekt napewno lepszy niż po 3mies. kursie- tego nie ogarniam :brednie:

Chociaż, jak we wszystkim zdarzają się wyjątki: byłam kiedyś świadkiem, jak dziewczynka po SKOŃCZONYCH studiach robiła sobie kurs z mikro, kawitacji i mezo, w trakcie którego opowiadała takie brednie, że mnie i dziewczynie która prowadziła kurs dosłownie więdły uszy....
A teraz siedzi gdzieś u siebie w "gabinecie".... brrrr! :bicz:

PostNapisane: Pt maja 14, 2010 11:10 am 

apropo ustawy... ja słyszałam jak zaczynałam studia, że w planach jest również ustawa, wdł. której osoby bez ukończonych studiów mgr nie będą mogły otwierać własnych gabinetów. (podobnie jak teraz jest w przypadku aptek: można sobie otworzyć własną ale właścicielem na papierach musi być mgr farmacji i chociaż jeden musi być na miejscu cały czas).

Zastanawiam się tylko nad jednym... czy jeśli (o ile wogóle) ta ustawa zostanie wprowadzona, czy prawo zadziała wstecz. Teoretycznie nie może, praktycznie- mogłoby się to przydać, żeby podnieść poziom kursantek nazywających się "kosmetyczkami" (nie daj Boże Kosmetologami!) :blaganie:

PostNapisane: Cz maja 27, 2010 12:24 pm 

Pracuję w Bioodnowie w Warszawie. W trakcie studiów kosmetologicznych, gdzie obowiązywało 15 tygodni praktyk w gabinecie, zrobiłam dodatkowe praktyki w salonie fryzjersko-kosmetycznym, które trwały 2 lata! Można powiedzieć, że przez 2 lata harowałam jak wół za darmo. Oprócz tego kursy, seminaria, szkolenia i targi. Nie żałuję tego okresu choć był ciężki. Bez problemu znalazłam pracę, po roku awansowałam na kierownika Bioodnowy :)

Sama szkoła to nie wszystko, bo wierzę że są beznadziejne studia i super studium czy szkolenia. Trzeba mieć serce do tego zawodu i łaknąć wiedzy ile się da. Czytać wszystko co wpadnie w łapki, co nie znaczy, żeby we wszystko wierzyć :)

I tym moim pierwszym postem witam wszystkie forumowiczki :hello:

Wniosek? tylko jeden: OPŁACiŁO SIĘ...

PostNapisane: Cz maja 27, 2010 9:16 pm 

coco napisał(a):
apropo ustawy... ja słyszałam jak zaczynałam studia, że w planach jest również ustawa, wdł. której osoby bez ukończonych studiów mgr nie będą mogły otwierać własnych gabinetów. (podobnie jak teraz jest w przypadku aptek: można sobie otworzyć własną ale właścicielem na papierach musi być mgr farmacji i chociaż jeden musi być na miejscu cały czas).

Zastanawiam się tylko nad jednym... czy jeśli (o ile wogóle) ta ustawa zostanie wprowadzona, czy prawo zadziała wstecz. Teoretycznie nie może, praktycznie- mogłoby się to przydać, żeby podnieść poziom kursantek nazywających się "kosmetyczkami" (nie daj Boże Kosmetologami!) :blaganie:

Mylisz moja droga pojecia...apteke moze miec nawet tynkarz, ale musi miec zatrudnionego magistra farmacji. Tak więc nie pisz głupot.
Pozdrawiam.

P.S.
Jeśli używasz skrótu słowa WEDŁUG, to pisz "wg", a nie jakies "wdł.". Skąd Ty taki skrót wytrzasnęłas? I jeszcze ta kropka...a pisałas, ze bylas na studiach...

PostNapisane: Wt cze 08, 2010 10:37 am 

Tak jest Pani Polonistko! :ble: zapomniałam, że to forum gramatyczne jest...

co do ustawy to wyraźnie napisałam "słyszałam" co nie oznacza, że będę się przy tym upierała do końca życia, i wmawiała wszystkim, że mam rację, czyż nie? Tak więc dziękuję za sprostowanie.
Człowiek codziennie uczy się czegoś nowego.

pozdrawiam :)

PostNapisane: Śr cze 09, 2010 3:28 pm 

coco napisał(a):
Tak jest Pani Polonistko! :ble: zapomniałam, że to forum gramatyczne jest...

co do ustawy to wyraźnie napisałam "słyszałam" co nie oznacza, że będę się przy tym upierała do końca życia, i wmawiała wszystkim, że mam rację, czyż nie? Tak więc dziękuję za sprostowanie.
Człowiek codziennie uczy się czegoś nowego.

Po pierwsze nie jestem polonistką, choc w akademiku ze studentami z filologii polskiej miałam częsty kontakt. Po drugie zwróciłam Ci uwagę, bo po prostu drażni mnie gdy ktos afiszuje się ze studiami czy studiowaniem, a takie byki sadzi, ze mature powinien mieć w plecy. Ot taka moja opinia.
A co do tego co "słyszałaś"(to po trzecie i ostatnie)...trzeba bylo sprawdzic żeby bzdur nie pisac:) W gabinecie mowisz klientkom też to co słyszałas czy przekazujesz im sprawdzone informacje? Tak mi to zalatuje po prostu plotkarstwem:P

Również pozdrawiam:)

PostNapisane: Cz cze 10, 2010 9:17 am 

Ostatnio edytowano Cz cze 10, 2010 9:21 am przez coco, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Cz cze 10, 2010 9:19 am 

Moja Droga Ty gubisz polskie znaki w pisowni i co...? Nic- no właśnie (mimo, że innych może to denerwować). Bo jak dla mnie to temat ten, (szczególnie na tym forum) jest wyssany z palca a dyskusja bezcelowa.
na resztę nie odpowiadam bo -> patrz powyżej.

PostNapisane: Cz cze 10, 2010 8:28 pm 

coco napisał(a):
Moja Droga Ty gubisz polskie znaki w pisowni i co...? Nic- no właśnie (mimo, że innych może to denerwować). Bo jak dla mnie to temat ten, (szczególnie na tym forum) jest wyssany z palca a dyskusja bezcelowa.
na resztę nie odpowiadam bo -> patrz powyżej.

A to niedobrze, że dla Ciebie to temat wyssany z palca, bo gdy klientka do Ciebie przyjdzie bardziej oczytana a Ty nie bedziesz sie potrafila wysłowic albo bedziesz popełniała błędy językowe, to na pewno taka kobieta do Ciebie nie wróci....ale każdy rrobi jak uważa...z tą różnicą, że literówka a ort to róznica...ale mniejsza z tym...wiedze ze nie masz racji a upierasz sie przy swoim wiec szkoda czasu...pozdrawiam..

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1