WIOSNA !
Teraz jest So paź 20, 2018 7:39 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 103 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz lut 14, 2008 11:47 am 

Drogie koleżanki.Mam pytanie do was dotyczące sterylizacji.Używam tylko nożyczek mam kilkanascie,zakupiłam sobie wanienke do destylacji.moczę przez dwie godziny w roztworze .Czy wystarczy sama ta sterylizacja.podzielcie się ze mną informacja.z góry dziękuje

Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 14, 2008 11:53 am 

Nawet jak ci cos poradzimy to sanepid ma wlasne zdanie na ten temat, najlepiej bedzie jak zglosisz sie z tym pytaniem do sanepidu w twojej miejscowosci.

PostNapisane: Cz lut 14, 2008 12:25 pm 

ela1213 napisał(a):
Drogie koleżanki.Mam pytanie do was dotyczące sterylizacji.Używam tylko nożyczek mam kilkanascie,zakupiłam sobie wanienke do destylacji.

nie do destylacji, a do dezynfekcji :kwiatek:
destylacja to calkowicie inny proces, nie majacy zastosowania w usuwaniu drobnoustrojow w salonie kosmetycznym, czy fryzjerskim ;)

Cytuj:
moczę przez dwie godziny w roztworze .Czy wystarczy sama ta sterylizacja.podzielcie się ze mną informacja.z góry dziękuje

co do tej czesci, to tak jak napisala Anda - zapytaj u siebie w sanepidzie. W niektorych miastach zezwalaja tylko na moczenie narzedzi w wanienkach, w niektorych wymagaja sterylizatora kulkowego, a w jeszcze innych bez autoklawu czy podpisaniu umowy ze szpitalem/stomatologiem sie nie obejdzie :/
Do przechowywania narzedzi w salonach fryzjerkisch (grzebieni, nozyczek itp) u mnie w miescie, wymagaja zakupu sanityzatora UV.

Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 14, 2008 5:22 pm 

przepraszam i dziekuje za poprwkedoDEZYNFEKCJI.jako tako to uzywam bardzo zadko a pozatym ciekawe jaki to koszt oddac do szpitala czy w inne odpowiednie miejsca.

Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 15, 2008 11:05 am 
ja bym sprawiła sobie na twoim miejscu sterylizator kulkowy, koszt nie jest aż taki wysoki, ale dla własnego spokoju, wiesz, jak narzędzie będzie miało kontakt z krwią (nie wiesz czy osoby zdrowej czy nie) to w procesie dezynfekcji zabijesz drobnoustroje ale bez ich form przetrwalnych, spory zabije tylko sterylizacja

Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 15, 2008 11:39 am 

Ja akurat u siebie mam sterylizator kulkowy..i niestety ale po ok. 4 miesiacach codziennego (po kilka razy) sterylizowania ich w nim narzedzi (cazki, frezy) stwierdzam ze bardzo sie stępily. Wiec nie wiem czy dobrym pomyslem bedzie wkladanie tam nozyczek.
Jesli sie myle, to niech mnie ktos poprawi ( z tymi nozyczkami)

Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 15, 2008 11:44 am 
to fakt cążki tępią się od kulek.. nie wiem jak nożyczki

Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 15, 2008 5:21 pm 

ashley-86 napisał(a):
Ja akurat u siebie mam sterylizator kulkowy..i niestety ale po ok. 4 miesiacach codziennego (po kilka razy) sterylizowania ich w nim narzedzi (cazki, frezy) stwierdzam ze bardzo sie stępily. Wiec nie wiem czy dobrym pomyslem bedzie wkladanie tam nozyczek.
Jesli sie myle, to niech mnie ktos poprawi ( z tymi nozyczkami)

mówimy o nożyczkach do paznokci czy do włosów? jest zasadnicza różnica, do fryzjerskich wystarczy roztwór środka do dezynfekcji, do "paznokciowych" podobnie jak do cążek wymagana jest zwykle dodatkowo sterylizacja.

www.estetyka-nails.pl
www.silog.pl

Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 26, 2008 7:50 pm 

wlasnie co do tego moczenia to zalezy w jakim roztworze plynu z woda je moczysz a po za tym czas sie tez liczy niektore plyny w zaleznosci od roztworu jaki zrobisz zabijaja okreslone choroby np.moczysz 5 min w jakims konkretnym roztworze ktory masz w instrukcji a zeby zabic np zoltaczke na tych nozyczkach potrzebujesz 8 minut!!KUMASZ!

musisz miec dokladna ulotke do preparatu jaki uzywasz i wyszczegolnione w jakich roztworaj i na ile! na tym pojemniku ktory kupilas napewno masz podzialke poziona nio i w plynie tez pewnie jest taki pojemniczek maly przy zamym gwincie ze jak nacisniesz opakowanie to pojawia sie plyn wlasnie w tym pojemniczku i potem wlewasz do wody!(to jest taki sprytny dozownik aby plyn skory nie dotykal!)
(oj nie wiem czy dobrze objasnila)pozdrawiam!

Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 26, 2008 8:00 pm 

dodam ze zbyd dlugie trzymanie w takim roztworze cazek TEPI JE! wiec uwazac trzeba ,bo tez nie wszystkie cazki mozna w takim roztworze moczyc i tez nie wszystkie mozna w sterylizatorze kulkowym!bo sie niszcza!

no i trzeba dowiedziec sie w sanepidzie najlepiej aby dali ci informator jakis!

Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 05, 2008 6:35 pm 

A może któraś z pań podałaby najlepszą metodę- sprawdzoną przez siebie, albo konkretny środek do tego celu. Ja się cały czas uczę, ale wiem że osoby doświadczone- mają więcej racji.

Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 05, 2008 6:58 pm 

no ja teraz nie jestem w polsce i nie pamietam srodkow ale moze znajde w akademi paznokcia nazwe to wpisze!teraz mam tu calkiem inne nazwy i nie wszystki produkty sa w polsce!!

Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 17, 2008 10:26 pm 

bro napisał(a):
ja bym sprawiła sobie na twoim miejscu sterylizator kulkowy, koszt nie jest aż taki wysoki, ale dla własnego spokoju, wiesz, jak narzędzie będzie miało kontakt z krwią (nie wiesz czy osoby zdrowej czy nie) to w procesie dezynfekcji zabijesz drobnoustroje ale bez ich form przetrwalnych, spory zabije tylko sterylizacja

Niestety, ale sterylizatory kulkowe zostały zakazane przez Sanepidy. Nie spełniają wymogów sanitarnych w sterylizacji.

W dezynfekcji narzędzi powinny być używane płyny, czy też roztwory, które działają na tzw. SPORY, czyli przetrwalniki. To jest najważniejsze i w zasadzie wystarczy wanienka do sterylizacji i środek sporobójczy.
Ja używam: Ultradesmit lub Sekusept ... Są to preparaty uznawane przez sanepidy w całym kraju. Dla bezpieczeństwa mam tez podpisaną umowę z ZOZ-em na sterylizację (w przypadku kontaktu z krwią bardzo wskazane). I dodatkowo bardzo ważna sprawa - umowa na utylizację odpadów medycznych.

Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 17, 2008 11:53 pm 

Marie ma racje. Sterylizatory kulkowe nie sa juz uznawane przez sanepid. ja mam Aldesan E+aktywator (19 zł) butelka starcza na 14 dni dezynfekcji i jeszcze jakis proszek do sterylizacji tylko nie pamietam nazywy bo dostajemy go od klientki ze szpitala :) Jestem swiezo po kontroli sanepidu. Nawet nie wymagaja specjalnych wanienek u nas tylko wystarczy pudelko na żywnosc ze szczelna przykrywka i musi byc opisane-kto wykonal roztwor, w jakoch proporcjach data sporzadzenia i data kiedy bedzie wymieniony. Nie wymagaja podpisania umowy ze szpitalem czy dentysta,wystarczy miec te srodki. Wykaz dostaniesz w sanepidzie.Tak jest przynjamniej u nas ale co miasto to inne zasady.

Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 19, 2008 9:44 pm 
sterylizatory kulkowe nie zostały przecież jak to napisałaś "zakazane" przez sanepidy, tylko po prostu wymogi unijne są inne i mowa jest o autoklawach, ja akurat musiałam się właśnie wyposażyć w sterylizator kulkowy na polecenie sanepidu :co_sie_dzieje: (ale szczerze mówiąc dziwne trochę jest dla mnie stwierdzenie, ze nie spełniają wymogów sanitarnych-to w takim razie jak przez te wszystkie lata wstecz mogły spełniać?) zgadzam się, że istnieje tzw dezynfekcja wysokiego poziomu, środki sporobójcze itp ale dla mnie nawet taka dezynfekcja nie zastępuje sterylizacji, dla mnie to są dwa odmienne procesy-najpierw dezynfekcja, a potem sterylizacja, tylko po sterylizacji jakoś mam poczucie, że narzędzia są jałowe jeżeli mogły mieć kontakt z krwią

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 103 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1