WIOSNA !
Teraz jest N lip 22, 2018 12:03 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 103 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr kwi 14, 2010 8:22 pm 

:brawo: dzięki raz jeszcze. wolałam się upewnić.

PostNapisane: Cz kwi 15, 2010 8:29 pm 

majtkistringi, Twój wcześniejszy post-wykład nie powinien być nowością dla żadnej z nas. Jak to czytałam, to przypomniały mi się lekcje biologii. Jesteś wspaniała, masz swoje zdanie, zawsze znajdziesz odpowiedź na nurtujące nas pytania, i masz nosa do ripost :) ogromny szacun dziewczyno :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:

PostNapisane: Cz kwi 15, 2010 9:55 pm 

kasiula82 napisał(a):
majtkistringi, Twój wcześniejszy post-wykład nie powinien być nowością dla żadnej z nas. Jak to czytałam, to przypomniały mi się lekcje biologii. Jesteś wspaniała, masz swoje zdanie, zawsze znajdziesz odpowiedź na nurtujące nas pytania, i masz nosa do ripost :) ogromny szacun dziewczyno :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:

...bo ja zdzierże wszystko...ale nienawidze jak to pisala gdzies tam wczesniej Eleonora, jak ktos cwaniakuje a warsztat ma mierny...jeszcze rozumiem o cos pytac...ale pisac "jestem po biotechnologii wiec wiem lepiej"...to mnie po prostu wkurza...nie wolno cwaniakowac bo życie wczesniej czy pozniej da po (_!_), a wywyższanie się że jest sie po studiach dla nas nie jest nowoscia bo tu większosc ma studia...a jak nie ma to na pewno ma bogatszy wachlarz doswiadczen niz jakas koza co potrafi sie tylko przechwalac...i jeszcze starym wyjadaczkom kit wciska...ech...no sama Kasiu powiedz...za chabety i o futryne nie?

Pozdrawiam:)))

PostNapisane: Pt kwi 16, 2010 7:46 am 

majtkistringi napisał(a):
GosiaMS napisał(a):
Nie można zabić czegoś co nie żyje - wirusy to czyste białko... Nie będę robić tutaj wykładu na temat wirusów i bakterii. Ale skoro jesteś taka mądra, to może rowiń swoją myśl na temat "zabijania wirusów" :brednie: :brednie:

No tak...niedokladnie sluchalas i masz braki....to nie jest czyste białko...wróc sie do szkoly bo piszesz o czyms o czym nie masz pojecia...

Wirusy (łac. virus - trucizna, jad) są to skomplikowane cząsteczki organiczne nie posiadające struktury komórkowej, zbudowane z białek i kwasów nukleinowych. Zawierają materiał genetyczny w postaci RNA (retrowirusy) lub DNA, wykazują jednak zarówno cechy komórkowych organizmów żywych, jak i materii nieożywionej.

Czy należy uznać wirusy za organizmy żywe, zależy od przyjętej definicji życia. Wirusy są zazwyczaj uznawane za żywe w "funkcjonalnych" definicjach życia, nie są zaś - w "strukturalnych".

Funkcjonalne definiowanie życia polega na ustaleniu listy aksjomatów nie odwołujących się do jego struktury, które musi spełniać każdy organizm, żeby można go było uznać za żywy. Musi on (jedna z możliwych aksjomatyzacji, choć wszystkie one znaczą mniej więcej to samo):

-być zdolny do powielania się
-wykazywać dziedziczną zmienność wpływającą na możliwości rozmnożenia się, czyli być zdolny do ewolucji.

A zatem kryształy, priony czy wirusy komputerowe, choć potrafią się powielać, nie posiadają żadnych istotnych cech dziedzicznych, zatem nie są żywe. Wirusy biologiczne, memy, przedkomórkowe życie na Ziemi i ewentualne obce życie na innych planetach są według tej definicji żywe.

Strukturalne definiowanie życia polega na ustaleniu listy kryteriów odwołujących się do struktury organizmu. Są to m.in.:

rozmnażanie;
wzrost;
metabolizm;
budowa komórkowa, z rybosomami i innymi organellami;
materiał genetyczny przechowywany w postaci kwasów nukleinowych;
występowanie białek i kwasów nukleinowych.

W przeciwieństwie do definicji funkcjonalnej, nie ma tu ustalonego zbioru warunków, w większości takich zestawów wirusy nie spełniają jednak przynajmniej jednego warunku

Zagadnienia dotyczące budowy wirusów dotyczą właściwie tylko stadium zdolnego do zakażenia komórki gospodarza. Pojedynczą, aktywną jednostkę wirusa nazywamy wirionem. Każdy wirion wykazuje obecność określonych elementów, a są nimi kapsyd i kwas nukleinowy:

-kapsyd, czyli płaszcz białkowy, okrywa kwas nukleinowy, zbudowany z białkowych łańcuchów zwanych kapsomerami;
-kwas nukleinowy niesie informację genetyczną niezbędną do replikacji oraz koduje białka strukturalne (kapsomery) i ewentualnie enzymy (np. odwrotną transkryptazę).
-Kwas nukleinowy wraz z kapsydem nazywamy nukleokapsydem.

Oprócz tego niektóre wirusy mogą być otoczone dodatkową osłonką lipidową. Dotyczy to tych serotypów, które uwalniają się z komórki przez pączkowanie. Ponieważ błona jest im zwykle potrzebna do kolejnej infekcji, takie wiriony są wrażliwe na niszczący ją atak dopełniacza.

Istotną cechą systematyczną jest zagadnienie symetrii wirionu. Wyróżnia się trzy jej rodzaje:

-symetrię kubiczną, która charakteryzuje się tym, że wirion ma kształt bryły foremnej; zwykle jest to dwudziestościan foremny (ikozaedr), stąd inna nazwa tej symetrii - symetria ikozaedralna;
-symetrię helikalną, którą obserwujemy u wirusów mających śrubowato zawinięty nukleokapsyd;
-symetrię złożoną, która opisuje wirusy nie dające się zaliczyć do dwóch poprzednich rodzajów symetrii.

Symetria wirionu może nie być dostrzegalna na pierwszy rzut oka, co wynika z faktu istnienia osłonek lipidowych, mogących zakrywać rzeczywisty kształt nukleokapsydu. Jest tak zwłaszcza w przypadku wirusów o symetrii helikalnej, których otoczka jest dodatkowo wzmocniona warstwą tzw. białka M.

Budowy genomu nie opisze bo uwazam, ze wystarczająco sie zbłaźniłas.

ZAPOMNIAŁAŚ DODAĆ, ŻE SWOJĄ WIEDZĘ ŚCIĄGNĘŁAŚ Z INTERNETU:))

PostNapisane: Pt kwi 16, 2010 9:03 am 

Nie moja droga...z internetu przekopiowałam oczywiste DLA NAS STYLISTEK informacje. A wiedzę tą każda z nas SZANUJACYCH SIĘ STYLISTEK ma w głowie.I Ty powinnas z tego dobrodziejstwa internetu też skorzystac, bo to ze się cos skonczylo nie oznacza, ze nie należy nadal poglębiac wiedzy i caly czas trzeba ją utrwalac, bo pozniej takie brednie sie wypisuje jak Ty chocby o wirusach. Niestety nie trafilas na forum dla jełopow, tylko na forum dla profesjonalistow. Jedyna mysl jaka sie nasuwa jest taka, ze jestes żółtodziobem i długa droga przed Tobą. Uzywaj dalej swoich preparatow i wciskaj ludziom kit ze zastepują one autoklaw, ale pamietaj, że klient ma prawo do 10-ciu lat zaskarzyc Cie na drodze cywilnej o narażenie życia i zdrowia. Mimo wszystko powodzenia i przede wszystkim milej wycieczki do sanepidu. Oni tez organizuja szkolenia...powinnas skorzystac.

PostNapisane: Pt kwi 16, 2010 11:05 am 

Nie moja droga...z internetu przekopiowałam oczywiste DLA NAS STYLISTEK informacje. A wiedzę tą każda z nas SZANUJACYCH SIĘ STYLISTEK ma w głowie.I Ty powinnas z tego dobrodziejstwa internetu też skorzystac, bo to ze się cos skonczylo nie oznacza, ze nie należy nadal poglębiac wiedzy i caly czas trzeba ją utrwalac, bo pozniej takie brednie sie wypisuje jak Ty chocby o wirusach. Niestety nie trafilas na forum dla jełopow, tylko na forum dla profesjonalistow. Jedyna mysl jaka sie nasuwa jest taka, ze jestes żółtodziobem i długa droga przed Tobą. Uzywaj dalej swoich preparatow i wciskaj ludziom kit ze zastepują one autoklaw, ale pamietaj, że klient ma prawo do 10-ciu lat zaskarzyc Cie na drodze cywilnej o narażenie życia i zdrowia. Mimo wszystko powodzenia i przede wszystkim milej wycieczki do sanepidu. Oni tez organizuja szkolenia...powinnas skorzystac.

Biolog, stylistka paznokci, prawnik... No proszę z jakich jeszcze tematów zrobiłaś magistra w internecie? :hahaha:

PostNapisane: Pt kwi 16, 2010 12:08 pm 

a to ze stylizacji paznokci mozna zrobic magistra? no brawo...!!!!

Jesli Ty nie wiesz jaki zasób wiedzy musisz posiadac, zeby pracowac w takim zawodzie to ja Cie nie bede uswiadamiac...na pewno nie za darmo...bo za duzo mnie to i czasu i pieniedzy kosztowało...

Polemika z Tobą stała się żenująca (gdyż nie potrafisz wziąć poprawku na swoje braki naukowe) i zjechała do poziomu zwykłej pyskówki, dlatego konczę ją bo na forum mamy dzielic się wątpliwosciami i doswiadczeniami a nie kłapać dziobem. KROPKA

PostNapisane: Pt kwi 16, 2010 2:58 pm 
Site Admin

Sprawa porządkowa.
Bardzo proszę nie kopiować tutaj internetu, tylko zamieszczać linki do artykułów - znacznie ułatwi to czytanie, skróci wątek, pozwoli na pewną weryfikację poprawności i w pewnym stopniu uszanuje prawa autorskie autorów cytowanych materiałów.

pozdrawiam
galernik

PostNapisane: Pt kwi 16, 2010 3:37 pm 

...bo ja zdzierże wszystko...ale nienawidze jak to pisala gdzies tam wczesniej Eleonora, jak ktos cwaniakuje a warsztat ma mierny...jeszcze rozumiem o cos pytac...ale pisac "jestem po biotechnologii wiec wiem lepiej"...to mnie po prostu wkurza...nie wolno cwaniakowac bo życie wczesniej czy pozniej da po (_!_), a wywyższanie się że jest sie po studiach dla nas nie jest nowoscia bo tu większosc ma studia...a jak nie ma to na pewno ma bogatszy wachlarz doswiadczen niz jakas koza co potrafi sie tylko przechwalac...i jeszcze starym wyjadaczkom kit wciska...ech...no sama Kasiu powiedz...za chabety i o futryne nie?

Pozdrawiam:)))

Popieram :brawo:

PostNapisane: Pt kwi 16, 2010 4:56 pm 

galernik napisał(a):
Sprawa porządkowa.
Bardzo proszę nie kopiować tutaj internetu, tylko zamieszczać linki do artykułów - znacznie ułatwi to czytanie, skróci wątek, pozwoli na pewną weryfikację poprawności i w pewnym stopniu uszanuje prawa autorskie autorów cytowanych materiałów.

pozdrawiam
galernik

no i własnie z tego powodu była to tylko i wyłącznie definicja...okolicznosciami łagodzącymi moze byc fakt, ze był to post typowo naukowy:)

kolejnym razem wrzuce link...obiecuje:))))

Tytuł: Re:
PostNapisane: Wt maja 14, 2013 6:12 pm 

anda napisał(a):
Nawet jak ci cos poradzimy to sanepid ma wlasne zdanie na ten temat, najlepiej bedzie jak zglosisz sie z tym pytaniem do sanepidu w twojej miejscowosci.

dokladnie,jeszcze udokumentuj sobie ich wytycznie,zeby nie bylo pozniej

PostNapisane: Pn lip 01, 2013 8:53 am 

ja u siebie w salonie używam wanienki i od 2 lat już używam autoklawu. pełen profesjonalizm a nade wszystko bezpieczeństwo klientów i pracowników.

PostNapisane: Śr sie 14, 2013 2:00 pm 

Oczywiście trzeba skontaktować się z sanepidem. Nawet jeśli praktyka jest inna, trzeba spełnić ich normy, bo później same problemy z tego są.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 103 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Strefa czasowa: UTC + 1