WIOSNA !
Teraz jest Wt paź 16, 2018 3:41 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: N gru 20, 2009 10:50 pm 

witam wszystkie panie od pazurków wracajac do tych naszych pociech to jak widze w tej branży mam najwieksze doswiadczenie w wiekowych dzieciach Madzia 25 Ania22 Klaudia11 bo pazurki robie 11 lat ale bardzo chetnie czytam wszystkie porady młodszych koleżanek

PostNapisane: N sty 10, 2010 11:18 am 

witam koleżanki po fachu.........

jeżeli chodzi o to ,że paznokcie mogą sinieć przy narkozie czy znieczuleniu to jeżeli nie można zobaczyć tego na dłoniach to przecież są jeszcze paznokcie u stóp i tam wszystko elegancko widać ( tak mówił mi lekarz jak miałam kiedyś histeroskopię).........

a jeżeli chodzi o szkodliwość u klientek w ciąży............pamiętajcie ,że wszystkie toksyny i chemia jest w organiżmie filtrowana przez wątrobę i te znikome ilości napewno kobiecie w ciąży nie zaszkodzą.........gorzej jest z przyczepnością materiału ..........ja zauważyłam ,że paznokcie szybko podchodzą powietrzem , a wtedy odradzam robienie , bo o szkoda kasy i naszej pracy...........

PostNapisane: Pn sty 11, 2010 12:48 pm 

Jestem w 9 m.c. i mi się duuuużo lepiej trzymają niż mojej mamie :D , więc to kwestia indywidualna. Ściągnęłam jednak żel, bo skończyłam 37 t.c. - tak na wszelki wypadek. Człowiek nigdy nie wie, na jaką położną trafi 8)

PostNapisane: Cz lut 04, 2010 2:21 pm 

Jestem stylistką paznokci.
Dowiedziałam się niedawno że od ok. 15.01.2010 jestem w ciąży.
Czy wg Was powinnam zaniechać wykonywania zawodu na czas ciąży czy np. tylko zrezygnować z zakładania akryli?

PostNapisane: Cz lut 04, 2010 5:50 pm 

jezeli zapachnie bedzie Ci przeszkadzal to mysle,ze nie musisz rezygnowac,oczywiscie ogranicz akryl,ale ja juz tyle na ten temat sie nasluchalam i wiem,ze lekarze na ogol uwazaja ze rezygnowac nie trzeba,ale to juz Twoj wybor,jezeli uwazasz ze to moze zaszkodzic a robisz tez zel to zajmij sie na czas ciazy zelem... :kwiatek:

PostNapisane: Pn lut 08, 2010 1:00 pm 

siemka:)) wiesz najbardziej szkodzi jezeli stylistka jest w ciazy a nie
klijentce! dlatego ze klijentka nie wdycha tyle liquidu i pylu co ty wykonujac
swoj zawod!jednak ja bym zaniechala pracy do 4miesiaca wtedy jest najwazniejszy
okres kiedy wyksztalcaja sie wszystkie organy maluszka:)) jednak mozna
uzywac masek ktore ochronia ciebie przed zapachem i pylem! kazdy jest panem
swojego losu ale nie kazdy jest tak samo wrazliwy!jednak nasze bobaski w brzusiu sa
wrazliwe na wszystko! jak jestes klijentem mysle ze nie ma sie czego
obawiac!powinno byc dobrze klimatyzowane pomieszczenie maszyna do pylu a i
babeczce w ciazy mozna dac maske na nosek! co do szkodliwosci substancji ktore
naklada sie na szponki mysle ze to znikome ilosci bardziej moze zaszkodzic
wdychany smrod cz kawa ktora kobitki w ciazy tez pija a jednorazowo na miesiac dopelnic sobie paznokcie musza sie zastanawiac :blaganie: nastepna sprawa jest taka ze kazdy zna swoj organizm i wie czy ma alergie skorne czy nie,moga niektore powstac w wyniku mieszanki hormonow jakie nam funduje ciaza ale mysle ze alergia juz powinna dac o sobie znac jak sie wejdzie do gabinetu i zle reagujemy np na zapachy kichamy czy mamy czerwona buzie zalzawione oczy,jeszcze nie spotkalam sie aby kobiecie w ciazy alergie wychodzily z opuznieniem,moze sa takie przypadki :kwiatek: :kwiatek: to moje skromne zdanie;)) PS jak kochane wasze bobaski moja Chelsea ma juz skonczone 7 miesiecy! :usmiech:

PostNapisane: N lut 14, 2010 7:21 pm 

ja sie nie zgodze ani z tym, ze klientka, ktora jest w ciazy nie moze miec zakladanych paznokci ani stylistka, ktora jest w ciazy ich wykonywac.
Dziewczyny ciaza nie jest choroba!!!
Jesli pracujemy na dobrej jakosci produktach, mamy pochlaniacz pylu, dobra wentylacje, odpowiednie biurko, fotel i nie przepracowujemy sie przyjmujac po 10klientek dziennie to nie znaczy, ze musimy rezygnowac z pracy tylko dlatego, ze jestesmy w ciazy. Owszem jesli przeszkadz nam zapach liquidu i meczy nas przybywanie w pomieszczeniu gdzie wykonuje sie paznokcie to nie ma innego wyjscia ale sa kobiety, ktore w ogole nie reaguja na ten zapach. Znam kilka osob, ktore pracowaly przez cala ciaze na akrylu i ich dzieci sa piekne, zdrowe i jest to tylko dowod, ze akryl nie jest szkodliwy. Przeciez my nie pijemy tego liquidu tylko wdychamy opary.

A klientce jesli nie przeszkadza zapach, paznokcie sie jej trzymaja to oczywiscie rowniez mozna zakladac paznokcie zarowno zelowe jak i akrylowe :kwiatek:

1 Place Strut your Stuff
http://www.jasinska.com
tel. 607739890

PostNapisane: Pn lut 15, 2010 1:55 am 

tak tez wlasnie pisze tylko jestem za uwaga nad soba i malenstwem trzeba zapobiegac,maski pochlaniacze dobra klima a raczej wentylacja to podstawa!

PostNapisane: Pn lut 15, 2010 7:40 am 

dokladnie! :kwiatek:

1 Place Strut your Stuff
http://www.jasinska.com
tel. 607739890

PostNapisane: Pn lut 15, 2010 3:11 pm 

no i nie pijemy liqidu :hahaha: :hahaha: :hahaha:

PostNapisane: Wt lut 16, 2010 1:04 pm 

hehe dzięki za odpowiedzi :)

PostNapisane: So lut 20, 2010 11:43 pm 

A ja przed porodem zrobiłam sobie długie piękne różowe szpice akrylowe z wielkimi różowymi cyrkoniami svarowskiego wyklejonymi w około wywierconych w nich otworach, poród był wszczynany bo termin przeszedł dawno i lekarz kazał zjawić się konkretnego dnia, pazurki widział trudno było nie zauważyć, jedynie pielęgniarka na izbie przyjęć zapytała jak zamierzam sobie z tymi szponami poradzić jeśl chodzi o opiekę nad dzidziusiem, więc jej powiedziałam że tak samo poradzę sobie z tym dzieckiem jak poradziłam sobie z poprzednim, czyli na luzie.
Wspomnę, że miałam cukrzycę ciążową, nie przez pracę nie przez akryl, nie przez żel nie przez nic co jest związane z pazurkami, każy mądry lekarz wam to powie, zostaje naruszona równowaga nie pamiętam czy to o chormony chodził czy coś innego, w każdym razie ciąża to mały bałagan w organiźmie kobiety i takie rzeczy się zwyczajnie dzieją

PostNapisane: Pn lut 22, 2010 10:45 pm 

Na ma oficjalnych przeciwwskazań wykonywania paznokci w czasie ciąży, jednak bardzo ważne jest używanie sprawdzonych produktów. Kiepskiej jakości materiały nie mają żadnych atestów i mogą być po prostu szkodliwe dla zdrowia, a w przypadku ciąży warto mieć na uwadze, że odpowiedzialność jest podwójna.
Ze względu na zapach polecałabym bardziej metodę żelową.
Warto też ograniczyć stosowanie silniejszych preparatów jak kwasowy primer - jeśli mamy możliwość użyć delikatniejszego. Powoli mówi się, że w Europie primer kwasowy niedługo zostanie w ogóle zakazany.
Wszelkiego rodzaju preparaty które mają kontakt bezpośredni ze skórą warto minimalizować (przez skórę dostaje się chemia). Materiał aplikowany na paznokieć jest od razu polimeryzuje, więc mniejsza ilość substancji chemicznych dostanie się do organizmu.
Jeśli klientce podczas ciąży odpadają paznokcie, to polecam zrezygnować z ich noszenia, żeby nie zmasakrować płytki - odpadanie masy, częste matowienia itp nie wpływają korzystnie.
Przed porodem klientka musi ustalić z lekarzem, czy może mieć założone paznokcie (słyszałam już masakryczne opowieści o zrywaniu zębami masy przed operacją czy porodem). Jeśli lekarz wyrazi zgodę miesiąc przed porodem aplikujemy na płytkę tylko krystaliczny materiał (żadnych kamuflaży - musi być wyraźnie widoczna płytka).
Podsumowując stylizacja jest bezpieczna pod warunkiem, że wykonamy usługę odpowiedzialnie.

II Vicemistrzyni Europy 2009 i 2010 (Monachium)

PostNapisane: Śr mar 03, 2010 1:09 pm 

Jestem obecnie w 25 t.c. :dzidzia: .
Mam zamiar zrobic sobie kurs ze stylizacji paznokci, ale zdecydowalam sie jedynie na metode zelowa.
Czy moze mi ktoras z Was doradzic czy jest sens brania dodatkowego kursu przy okazji wyjazdu na kilku dni do innego miasta np. frezarka, soak off czy zdobienia paznokci czy lepiej najpierw pouczyc sie samego przedluzania pazurkow a dopiero pozniej myslec o innych kursach? :dziewczynka:

PostNapisane: Śr mar 03, 2010 2:36 pm 

evebeve napisał(a):
Jestem obecnie w 25 t.c. :dzidzia: .
Mam zamiar zrobic sobie kurs ze stylizacji paznokci, ale zdecydowalam sie jedynie na metode zelowa.
Czy moze mi ktoras z Was doradzic czy jest sens brania dodatkowego kursu przy okazji wyjazdu na kilku dni do innego miasta np. frezarka, soak off czy zdobienia paznokci czy lepiej najpierw pouczyc sie samego przedluzania pazurkow a dopiero pozniej myslec o innych kursach? :dziewczynka:

masło maslane :w_mur:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1